Wycieraczki Bosch Twin – oferta dostępna w opakowaniach warsztatowych

, 13 października 2005, 0:00

Pomimo, że wycieraczki należą do stosunkowo łatwych w wymianie części i w większości przypadków tej czynności dokonują sami kierowcy, serwisy nie powinny traktować tego segmentu rynku po macoszemu. Często przy przyjmowaniu samochodu do przeglądu, bądź naprawy wystarczy zwrócić uwagę na zły stan wycieraczek oraz przypomnieć kierowcy, że wycieraczki to bardzo istotny element bezpieczeństwa i komfortu jazdy, by otrzymać zlecenie wymiany. Z drugiej strony, wielu kierowców można przy pomocy kompetentnej wiedzy przekonać o tym, że nawet tak pozornie prosta część, jak wycieraczka, również zasługuje na szczególną troskę.

Dobra widoczność to podstawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy
Wycieraczki podczas swego długiego i pracowitego życia pokonują gigantyczne odległości. Na krótkiej trasie po szybie samochodu wykonują około 0,5 mln kursów tam i z powrotem, przemierzając blisko 800 km. Podczas tej pracy perfekcyjnie czyszczą powierzchnię równą 60 boiskom piłkarskim, dbając o to, aby widoczność nawet podczas trudnych warunków pogodowych była bardzo dobra.


Czynniki mające wpływ na stan wycieraczek
Istnieją dwa podstawowe czynniki decydujące o jakości oczyszczania szyby. Pierwszy to jakość zamontowanej wycieraczki, drugi to wiek, bądź stan zużycia wycieraczki. Jakość stosowanych wycieraczek ma decydujący wpływ na rezultat pracy, jak i ich trwałość. Zużycie mechaniczne wysokiej jakości gum postępuje znacznie wolniej, krawędzie czyszczące nie ścierają się, a równomierny efekt oczyszczania utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy. Dopiero po tym okresie jakość osuszania szyby może się zacząć pogarszać. Na zużycie wycieraczek mają wpływ nie tylko uszkodzenia mechaniczne powstające w normalnej eksploatacji. Również śnieg i lód, owady i żywica z drzew potrafią dać się we znaki wycieraczkom. Dodatkowo, wycieraczki, nawet w stanie spoczynku, są poddawane niekorzystnym wpływom atmosferycznym. Największy wpływ na zużycie gumy wycieraczek mają: promieniowanie UV, wysoka temperatura i ozon. W upałach guma wycieraczek wysusza się i twardnieje. Jeśli do wysuszenia dojdzie w pozycji spoczynkowej, guma ulegnie trwałemu odkształceniu, co sprawi, że niemożliwe będzie prawidłowe przełożenie gumy w punkcie nawrotu. Najbardziej charakterystycznymi oznakami takiego właśnie procesu są: pogorszenie skuteczności usuwania wilgoci z szyby i tarcie o szybę połączone z nieprzyjemnym terkotaniem. Ozon i promieniowanie ultrafioletowe niszczą gumę, powodując rysy, chropowatość i wysuszenie, które również w dużym stopniu pogarszają efektywność pracy wycieraczek. Dlatego wycieraczki dobrze jest zmieniać po wakacjach, zanim gorsza efektywność zdąży zaprezentować się podczas jesiennej słoty, stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy. Dobrą porą na wymianę wycieraczek jest także wiosna. Śnieg i mróz mają tak negatywny wpływ na wycieraczki i widoczność na drodze, że po zimie wymiana wycieraczek staje się po prostu koniecznością.


Technologia Bosch Twin – dwa rodzaje gumy
Guma wycieraczki musi posiadać dwie różne, przeciwstawne cechy. Z jednej strony musi być elastyczna, aby szczelnie przylegać do szyby, z drugiej strony powinna być twarda, aby dokładnie zbierać wodę i zanieczyszczenia. Te trudne do zrealizowania wymagania doskonale spełnia wycieraczka Bosch Twin, dzięki specjalnej konstrukcji, w której zastosowano dwa rodzaje gumy (miękki kauczuk w strefie nawrotu i twardy kauczuk w strefie krawędziowej). Rozwiązanie opracowane i stosowane wyłącznie przez firmę Bosch umożliwiło poprawę jakości i komfortu oczyszczania szyb.
]1[


Quick Clip – uniwersalny adapter
Quick Clip
to opracowany przez firmę Bosch zamontowany na stałe w wycieraczce uniwersalny adapter, odpowiedni do każdego rodzaju ramienia wycieraczki. Dzięki jego zastosowaniu wymiana wycieraczki trwa zaledwie kilka sekund.

Metalowe ramię
W wycieraczce Bosch Twin umieszczono metalowe, dwukrotnie lakierowane ramię wzmocnione sztyftami. Dzięki temu jest ono wyjątkowo trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Zastosowanie spojlera poprawiło efektywność oczyszczania szyby przy dużych prędkościach. Konstrukcja taka zapobiega uciążliwemu i niebezpiecznemu odrywaniu się wycieraczki od powierzchni szyby. Konieczność stosowania takich rozwiązań wynika z problemu aerodynamiki, z jakim od początku borykają się wycieraczki przegubowe.
]3[

Szyna wewnątrz gumy stabilizuje wycieraczkę
Szyna stabilizująca znajduje się wewnątrz wycieraczki Bosch Twin, co zabezpiecza ją przed korozją i zapewnia lepsze przyleganie gumy do szyby nawet w warunkach zimowych.
]2[


Wycieraczki Bosch Twin w opakowaniu warsztatowym:
Technologia Twin
14 najpopularniejszych typów
Długości od 400 do 600mm
Wycieraczki ze spojlerem i bez
Wycieraczki na przednia i tylną szybę
Opakowanie zbiorcze zawiera 10 szt. Wycieraczek jednej długości
Każda wycieraczka zapakowana w folię

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!