Valeo kupuje start-up

, 22 listopada 2016, 15:29

Valeo zakupiło 50 procent udziałów w firmie CloudMade specjalizującej się w dziedzinie big data i samouczeniu się maszyn. Pozyskana wiedza i rozwiązania mają pomóc koncernowi w rozwoju technologii związanych z jazdą autonomiczną.

CloudMade jest pionierem w zakresie budowy rozwiązań z zakresu samouczącej się sztucznej inteligencji, zaprojektowanych specjalnie z myślą o branży motoryzacyjnej. Teraz, dzięki środkom pozyskanym z inwestycji Valeo, CloudMade będzie dysponować zapleczem odpowiednim do kontynuacji rozwoju swoich projektów.

Valeo ma duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji aktywnych systemów wsparcia kierowcy (w tym czujników, kamer i skanerów laserowych) oraz w scalaniu tych systemów w rozwiązania umożliwiające jazdę autonomiczną. Uzyskanie dostępu do rozwiązań CloudMade umożliwi więc firmie tworzenie asystentów kierowcy, które będą dostosowywać się do indywidualnych upodobań prowadzącego auto. Dzięki temu wzrośnie komfort jazdy i przyjemność płynąca z niej dla kierowcy.

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki tegorocznego Valeo Innovation Challenge
Znamy wyniki tegorocznego Valeo Innovation Challenge

W tegorocznej edycji Valeo Innovation Challenge wzięły udział aż 1344 studenckie zespoły z 765 wyższych uczelni z 65 krajów świata. Obok „innowacji technicznych” jury nagrodziło także najlepszy pomysł z dziedziny „nowych zastosowań pojazdów”. Z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszeń konieczne było poszerzenie pola rywalizacji. Międzynarodowe jury składające się zarówno z ekspertów Valeo, jak i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!