Opony Bridgestone na wyposażeniu pierwszego SUV-a Maserati

, 21 listopada 2016, 10:15

Luksusowa marka Maserati wybrała opony Bridgestone do swojego pierwszego samochodu klasy SUV – Maserati Levante.

Pierwsze egzemplarze nowego SUV-a z napędem na cztery koła wyjechały z włoskiej fabryki na oponach Bridgestone Dueler H/P Sport w rozmiarze 255/60 R18 108W.

Bridgestone zaprojektował oponę Dueler H/P Sport specjalnie dla samochodów sportowo-użytkowych w klasie SUV. Bieżnik wzorowany na sportowych oponach Potenza zapewnia precyzję prowadzenia, doskonałą kontrolę na mokrej nawierzchni oraz komfort jazdy, których kierowcy oczekują od najbardziej luksusowych modeli SUV-a. Opony zostały oznaczone symbolem „MGT”, wskazującym homologację Maserati dla wyposażenia fabrycznego samochodów tej marki.

„Czujemy się wyróżnieni w związku z wyborem firmy Bridgestone jako dostawcy opon do nowego klasowego modelu Maserati Levante SUV. Opona Dueler H/P Sport została opracowana, aby zapewnić jak najwyższy komfort jazdy. Jesteśmy przekonani, że kierowcy to docenią” – mówi Christophe de Valroger, Vice President Original Equipment w Bridgestone Europe.

Umowa na dostawy opon Bridgestone do modelu Maserati Levante jest kontynuacją wieloletniego partnerstwa obu firm. Zapoczątkował je innowacyjny projekt 18-calowej opony „Run-Flat” (RFT) do samochodu Maserati Quattroporte V. 

Dowiedz się więcej

Fabryka Bridgestone w Poznaniu z nagrodą Supplier Quality Excellence Award 2015
Fabryka Bridgestone w Poznaniu z nagrodą Supplier Quality Excellence Award 2015

Fabryka Bridgestone w Poznaniu znalazła się pośród trzech zakładów produkcyjnych firmy, które zostały uhonorowane przyznawaną przez General Motors (GM) prestiżową nagrodą Supplier Quality Excellence Award 2015. Obok Poznania otrzymały ją fabryki w Bethune we Francji oraz w Burgos w Hiszpanii. Bridgestone Poznań jest największą i jedną z najnowocześniejszych fabryk koncernu w Europie. „60% wszystkich produkowanych […]

Ten producent zaprojektuje nowe opony dla legendarnego Jaguara XJ220
Ten producent zaprojektuje nowe opony dla legendarnego Jaguara XJ220

Producent opon wraz z brytyjską firmą Don Law XJ220 pomogą legendzie wrócić na drogi – wspólnie zaprojektują nową generację opon do Jaguara XJ220. Dotychczasowa współpraca przy projektowaniu opon do modelu XJ220 jest doskonale udokumentowana. Niestety produkcję ogumienia w rozmiarze odpowiednim dla tego samochodu zakończono kilka lat temu. Rozmowy na temat możliwości produkcji nowych opon, które […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!