NGK wprowadza do oferty przepływomierze oraz czujniki MAP

, 18 listopada 2016, 13:36

Podczas targów Automechanika firma NGK Spark Plug Europe przedstawiła nową ofertę czujników pod marką NTK Vehicle Electronics. Jest to oferta obejmująca przepływomierze powietrza, czujniki ciśnienia absolutnego MAP oraz czujniki ciśnienia doładowania. 350 referencji zapewnia jedno z największych pokryć rynku.

W celu zapewnienia maksymalnej wydajności silnika oraz odpowiedniej kontroli nad spalinami komputer sterujący silnikiem (ECU) musi precyzyjnie regulować skład mieszanki powietrza i paliwa. Jest to dziedzina, w której firma NTK przez lata udowodniła swoje kompetencje dostarczając sondy lambda do producentów samochodów. Przepływomierze powietrza oraz czujniki ciśnienia absolutnego są bardzo ważnymi elementami sterowania silnikiem. Obydwa czujniki dostarczają sygnały konieczne do obliczenia ilości powietrza zasysanego przez silnik. Dogłębne badania rynkowe przeprowadzone przez NGK Spark Plug Europe wykazały, że popyt na takie czujniki ciągle rośnie. 270 milionów samochodów (źródło: TecDoc) w Europie jest wyposażonych w przepływomierz powietrza lub czujnik ciśnienia absolutnego, a niektóre nawet w obydwa typy czujników. Mimo tego na rynku brakuje marki premium z pełną ofertą dla warsztatów i dystrybutorów.

Nowa oferta NTK uzupełnia ten brak. Łączy ona obydwa typy czujników i jednocześnie umożliwia łatwe zamawianie i magazynowanie. Asortyment zapewnia 93-procentowe pokrycie rynku, co oznacza najwyższą możliwą dostępność. Jednocześnie oferuje największe pokrycie pod względem marek pojazdów. Ułatwia to wyszukiwanie i zamawianie potrzebnych części zamiennych. System numeracji umożliwia łatwą identyfikację i zapewnia dodatkową informację odnośnie typu czujnika i zastosowanej technologii. Sprytnie rozwiązana etykieta pozwala na odczytanie informacji zarówno z góry, jak i z boku pudełka. Dzięki temu dystrybutor może przechowywać produkty w różnych pozycjach, a skanowanie danych jest łatwe, co z kolei upraszcza i skraca pracę sprzedawcy.

Oferta obejmuje 190 referencji przepływomierzy powietrza. 165 pozycji to czujniki kompletne z obudową, a 20 to wkłady, co jest efektem najnowszych rozwiązań opracowanych na pierwszy montaż. Niemniej jednak firma NGK Spark Plug Europe idzie nawet krok dalej oferując 5 typowych dla rynku wtórnego wkładów pasujących do 77 najbardziej popularnych obudów. Już same te 5 referencji pokrywa 22 procent aktualnego zapotrzebowania rynku, co znacząco ułatwia zarządzanie i rotację zapasów. Pozostałe 160 referencji to czujniki ciśnienia powietrza dolotowego, z czego 91 to czujniki ciśnienia absolutnego w kolektorze dolotowym, 58 to czujniki ciśnienia doładowania, a 11 to czujniki ciśnienia w kolektorze dolotowym i ciśnienia doładowania.

Każdy przepływomierz powietrza NTK i każdy czujnik ciśnienia absolutnego MAP poddawany jest rygorystycznej kontroli jakości i musi przejść badania termiczne oraz wytrzymałościowe zgodnie ze specyfikacjami spełniającymi lub nawet przewyższającymi procedury przewidziane dla produktów przeznaczonych na pierwszy montaż.

Dowiedz się więcej

Producent poszerza asortyment cewek zapłonowych
Producent poszerza asortyment cewek zapłonowych

Firma NGK Spark Plug Europe znacząco poszerzyła swój asortyment cewek zapłonowych przeznaczonych na rynek wtórny. Dodano 29 nowych referencji, dzięki czemu asortyment zawiera obecnie 399 cewek i osiąga ponad 92-procentowe pokrycie rynku. Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła cewki do swojej oferty produktowej w 2012 r., aby móc zapewnić dystrybutorom i warsztatom pełen zakres części […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Stefan, 2 grudnia 2016, 12:56 0 0

kupiłem jakiś czas temu cewkę NGK do mercedesa, koszt ok 300zł, MADE IN CHINA. Po pół roku musiałem ją wymieniać, tym razem wybór padł na Bosch , made in Slovenia, mam nadzieję że dłużej wytrzyma.

Odpowiedz