Wielki test lamp warsztatowych

, 16 listopada 2016, 23:36

Mechanicy ze społeczności internetowej Forum-Mechanika.pl testowali wybrane modele lamp warsztatowych Philips. To chyba najtrudniejsza próba dla produktów: w rękach prawdziwych użytkowników, w ich codziennej pracy. Jak wyszło?

Pięciu mechaników otrzymało po jednym produkcie Philips:

  • CBL10 – poręczna, przewodowa lampa warsztatowa, wyposażona w haczyk
  • CBL50 – duża przewodowa lampa przeznaczona do montażu pod maską samochodu
  • RCH31UV – jeden z nowszych modeli w ofercie Philips: bezprzewodowa lampa z wychylną głowicą LED oraz dodatkowym źródłem światła UV.
  • PJH20 – lampa przeznaczona dla warsztatów lakierniczych, o indeksie CRI na poziomie 92/100, co oznacza praktycznie takie samo odwzorowanie kolorów, jak w świetle dziennym.
  • PEN20 – najmniejsza podręczna lampa inspekcyjna, wielkością zbliżona do długopisu, która została zaprezentowana na tegorocznych targach Automechanika

Mechanicy testujący lampy od samego początku ich nie oszczędzali.

– „CBL10 ma silny strumień światła, jak na swoje rozmiary i okazała się odporna na upadki” – chwalił w swoim poście na Forum użytkownik Marek_S.

Wysokie noty za dobrą jakość wykonania i solidną konstrukcję zebrała także lampa CBL50

– „Strumień światła jest bardzo silny i z łatwością obejmuje cały obszar pracy. Dzięki regulacji zaczepu można ją zamocować na różnej wysokości na masce, a dodatkowo, okazało się że mogę sobie nią oświetlić także stół warsztatowy” – relacjonował użytkownik Misiek.

Wśród użytkowników Forum byli i tacy, którzy już wcześniej kupili lampy Philips, w tym CBL50.

– „Miałem ją zamontowaną pod maską unoszoną na teleskopach, które niestety były niesprawne i maska zamknęła mi się razem z lampą. Przeżyła!” – dodał jeden z nich.

Użytkownik DyziekVW najwyraźniej naprawdę „nie oszczędzał” dostarczonej mu lampy RCH31UV, bo na Forum potwierdził solidność jej obudowy oraz jej wodoszczelność i odporność na działanie rozpuszczalników i benzyny.

– „Bardzo duża moc światła przy krótkim czasie ładowania. Regulowana głowica sprawdza się doskonale, a przy użyciu promieni UV da się wykryć nieszczelność w układzie klimatyzacji” – podsumował DyziekVW.

Malutki PEN20 także przypadł swojemu testerowi do gustu.

– „Mimo małych wymiarów ma trwały akumulator i w miarę mocny magnes z ruchomą głowicą. Emituje mocne światło w dwóch trybach – boost i eco. Czerwona dioda, migająca w trybie czuwania, umożliwia łatwe znalezienie lampki w ciemnościach” – pisał old1977.

PJH20 zebrała doskonałą recenzję.

– „To bardzo solidna konstrukcja. Pięciometrowy, gruby przewód zasilający bardzo dobrze sprawdza się w kabinie lakierniczej. W jej świetle widać każdą, nawet najmniejszą, rysę na lakierze – tego nie da się zobaczyć w świetle jakiejś jarzeniówki. Lampa bardzo dobrze sprawdziła się w detekcji barw” – chwalił użytkownik Auto-Tech. Trzymanie lampy w ręku okazało się problematyczne – zdecydowanie lepiej dokupić do niej stojak lub przynajmniej ustawić ją na wózku warsztatowym, wykorzystując wbudowaną nóżkę.   

Żywa dyskusja w wątku na Forum-Mechanika.pl świadczy o tym, że polscy mechanicy coraz większą wagę przykładają do warunków w jakich pracują, a dobre oświetlenie to chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób na odczuwalną poprawę komfortu pracy. Całość można przeczytać tutaj.

Dowiedz się więcej

Philips podczas targów Automechanika: rewolucja w oświetleniu
Philips podczas targów Automechanika: rewolucja w oświetleniu

Lampy LED dla każdego samochodu, niezależnie od jego wieku i w atrakcyjnej cenie? Tak przynajmniej twierdzi Philips i uważa, że będzie to możliwe już w całkiem nieodległej perspektywie. Philips opracował zamienniki LED dla żarówek H4 i H7. Przełomem było precyzyjne umieszczenie diod dokładnie w tym miejscu, gdzie w żarówce halogenowej znajduje się żarnik. Dzięki temu […]

Mechanicy prześwietlą lampy warsztatowe Phillips
Mechanicy prześwietlą lampy warsztatowe Phillips

Mechanicy z Forum-Mechanika.pl w praktyce sprawdzą przydatność lamp warsztatowych Phillips. Już niedługo można się spodziewać pierwszych wiarygodnych opinii. Dobre oświetlenie w warsztacie to podstawa. Trudno sprawnie wykonywać swoją pracę, kiedy najzwyczajniej nie widzi się tego, co się robi. Przed nami zima, więc będzie to czas, kiedy słonecznych godzin w ciągu dnia będzie jak na lekarstwo. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!