Przeguby tripodowe Meyle dla pojazdów VAG jako kompletny zestaw

, 9 listopada 2016, 16:00

Meyle prezentuje sześć zestawów przegubów tripodowych z wysokiej jakości materiałami do montażu. W zestawach zawarte są wszystkie materiały konieczne do zamontowania, łącznie z wysokiej jakości smarem. Smar został zoptymalizowany specjalnie do smarowania przegubów tripodowych.

Nowe zestawy Meyle Original stosowane są szczególnie w modelach VAG, które cieszą dużą popularnością i uwalniają warsztaty od zabierającego dużo czasu zamawiania pojedynczych części.

Przegub tripodowy zapewnia równomierne przeniesienie siły pomiędzy skrzynią biegów a kołami. Jeśli przy zmianie obciążenia dają się słyszeć stukania, to często odpowiedzialny za to jest przegub tripodowy. Przyczyna: w wyniku stałej zmiany obciążenia rolki tak zwanej tripody mogą prowadzić do wytarcia obudowy. Przegub ma przez to zbyt duże luzy i powstaje hałas, na przykład przy jeździe w zakrętach. Poza tym przyczyną uszkodzenia przegubu tripodowego może być nieszczelność w manszecie na osi, przez którą może dostać się woda, co prowadzi wówczas do korozji w przegubie.

Z kompletnymi zestawami przegubu tripodowego od Meyle niezależne warsztaty mogą swoim klientom od zaraz oferować korzystne pod względem kosztów i czasu naprawy tych części: wszystkie części konieczne do naprawy są zawarte w zestawie i optymalnie do siebie dopasowane. W kompletnych zestawach obok przegubu tripodowego zawarte są także obejmy w jakości oryginału, mieszek i pierścienie zabezpieczające. Do tego należy także wysokiej jakości smar, który został specjalnie stworzony do smarowania przegubów tego rodzaju: nadaje przegubowi właściwości dużej odporności, przez co zmniejszają się tarcie i zużycie. Poza tym podczas przenoszenia siły poprzez zastosowanie zoptymalizowanego smaru dochodzi do mniejszych strat energii.


Porada warsztatowa Meyle: Przy montażu należy koniecznie uważać na wystarczające nasmarowanie przegubu tripodowego aby optymalnie wykorzystać wszystkie zalety zawartego w kompletnych zestawach wysokiej jakości smaru.

Kompletne zestawy mogą być stosowane w modelach VW, Audi, Skoda, Seat oraz Opel, General Motors i Vauxhall.

Dowiedz się więcej

Asortyment podwojony: pompy wody MEYLE HD do wielu zastosowań w VW i Porsche
Asortyment podwojony: pompy wody MEYLE HD do wielu zastosowań w VW i Porsche

18 pomp wody MEYLE‑HD z uszczelniającym pierścieniem ślizgowym SiC/SiC i łożyska pomp wody w jakości oryginału. Mając teraz łącznie 18 artykułów niezależne warsztaty mogą obsłużyć różne modele i ciągnąć profity z wielu zalet uszczelniających pierścieni slizgowych SiC/SiC, które są stosowane we wszystkich pompach wody MEYLE-HD.  Uszkodzona pompa wody może szybko doprowadzić do uszkodzenia całego silnika, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!