Znamy wyniki tegorocznego Valeo Innovation Challenge

, 7 listopada 2016, 12:33

W tegorocznej edycji Valeo Innovation Challenge wzięły udział aż 1344 studenckie zespoły z 765 wyższych uczelni z 65 krajów świata. Obok „innowacji technicznych” jury nagrodziło także najlepszy pomysł z dziedziny „nowych zastosowań pojazdów”.

Z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszeń konieczne było poszerzenie pola rywalizacji. Międzynarodowe jury składające się zarówno z ekspertów Valeo, jak i uznanych autorytetów z zakresu inżynierii, pod przewodnictwem Jacques Aschenbroich, CEO i Prezesa Zarządu Valeo w kategorii Innowacji Technicznych przyznało dwie równoległe pierwsze nagrody: każda o wartości 100 tys. euro., które przypadły zespołom z Turcji i Francji:

  • Zespół „Clear and Clever” z Uniwersytetu Marmara w Turcji został nagrodzony za projekt, w którym zastosowano stosunkowo proste i tanie elementy do budowy kamery wysokiej rozdzielczości pracującej w podczerwieni, co może być znaczącym ułatwieniem w wielkoskalowym wdrażaniu pojazdów autonomicznych. 
  • Zespół „The DOWS” z paryskiej Mines otrzymał nagrodę za rozwiązanie służące do wykrywania motocyklistów i rowerzystów na drodze. Jury doceniło tutaj umiejętne wykorzystanie istniejących technologii do stworzenia nowego sposobu na poprawę bezpieczeństwa na drogach.    
 
Z kolei w kategorii Nowych Zastosowań Pojazdów nagrody otrzymały aż trzy zespoły:
  • Zespół „Mahuaz” z amerykańskiego Northwestern University przewidział, że kierowca pojazdu autonomicznego, który utknie w korku może się nudzić. Rozwiązanie? Przekształcenie kabiny w… siłownię. Jury wysoko oceniło twórcze wykorzystanie technologii i rozwiązań, które już dziś obecne są w samochodach. 
  • Zespół „Globalist” z Uniwersytetu Tokijskiego w Japonii zintegrował baterie pojazdu elektrycznego z szerszym „ekosystemem” urządzeń zasilanych elektrycznie. 
  • Zespół „Renovate” z Uniwersytetu Stambulskiego w Turcji opracował system rezerwacji przejazdów w celu redukcji natężenia ruchu w mieście.  
 
 
W kolejnej edycji Valeo Innovation Challenge obok rywalizacji w dwóch kategoriach i nagrody w wysokości 100 tys. euro dla najlepszych, zwycięzcy będą mogli także współpracować z Valeo w ramach specjalnego akceleratora dla start-upów, by móc rozwinąć swój projekt w gotowe rozwiązanie.

Dowiedz się więcej

Blisko 4 mld euro przychodu Valeo w III kwartale 2016 roku
Blisko 4 mld euro przychodu Valeo w III kwartale 2016 roku

Wartość sprzedaży Valeo w trzecim kwartale 2016 roku wyniosła 3,994 mld euro, co oznacza nominalny wzrost o 16% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Odpowiada to wzrostowi na poziomie 12% dla danych bezpośrednio porównywalnych. Z blisko 4 mld euro przychodu sprzedaż na rynku OE stanowiła 3,472 mld euro, a jej dynamika była o 7% […]

Valeo z nagrodą od grupy zakupowej
Valeo z nagrodą od grupy zakupowej

Międzynarodowa grupa zakupowa przyznała firmie Valeo tytuł “Dostawcy Roku”. Firma Valeo została doceniona przez Group Auto International. Jest to jedna z czterech największych i najstarszych grup zakupowych działających w branży motoryzacyjnej, w tym także w Polsce. Tytuł „Dostawcy Roku” to już drugie z rzędu wyróżnienie GAI dla Valeo, które w ubiegłym roku otrzymało nagrodę w […]

Valeo kupuje start-up
Valeo kupuje start-up

Valeo zakupiło 50 procent udziałów w firmie CloudMade specjalizującej się w dziedzinie big data i samouczeniu się maszyn. Pozyskana wiedza i rozwiązania mają pomóc koncernowi w rozwoju technologii związanych z jazdą autonomiczną. CloudMade jest pionierem w zakresie budowy rozwiązań z zakresu samouczącej się sztucznej inteligencji, zaprojektowanych specjalnie z myślą o branży motoryzacyjnej. Teraz, dzięki środkom […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!