Nowa opona Continental gwiazdą testów opon zimowych

, 7 listopada 2016, 12:33

Nowa opona zimowa WinterContact TS 860, mimo iż trafiła na rynek zaledwie przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła w czterech prestiżowych testach opon zimowych przeprowadzonych przez ważne czasopisma motoryzacyjne w Europie. Zajęła najwyższą pozycję w zestawieniach przygotowanych przez redakcje Auto Zeitung, Auto Build oraz polskie magazyny Auto Moto i Motor.

Aby ułatwić wybór najlepszej opony – czyli takiej, która zagwarantuje bezpieczeństwo oraz zapewni komfort jazdy przy zmiennej i wymagającej pogodzie – redakcje poddały ocenie właściwości opon w różnych warunkach panujących zimą na drogach. W testach oceniano opony zimowe w jednym z popularniejszych rozmiarów 205/55 R16, które są montowane w takich modelach samochodów jak: Volkswagen Golf, Ford Focus, Opel Astra czy Skoda Fabia.

Zwycięzca jest tylko jeden
Wyniki testów nowej opony Continental WinterContact TS 860 są bardzo pozytywne.

Opona zdeklasowała rywali i zwyciężyła znaczną przewagą punktową nad pozostałymi 13 modelami w Teście Opon Zimowych 2016, przeprowadzonym przez Auto Zeitung.

Jej zalety docenili również eksperci niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Bild, którzy oceniali aż 50 modeli opon. Nowa opona Continental nie tylko zwyciężyła w teście, ale także została uznana za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł "eco-Meister".

Miesięcznik Auto Moto wspólnie z niemiecką organizacją nadzoru technicznego (GTÜ), po wnikliwym przebadaniu 14 modeli w 18 dyscyplinach i przejechaniu 2.000 kilometrów, przyznał laur zwycięstwa zimówce Continental.

Continental WinterContact TS 860 zajęła także pierwsze miejsce w rankingu opracowanym przez tygodnik Motor, który jako jedyny w Polsce, od kilkunastu lat, przeprowadza własne, niezależne testy opon. Spośród 7 badanych modeli zimówka Continental wykazała się największą wszechstronnością i zapewniła perfekcyjne prowadzenie na mokrej nawierzchni.

Opony Continental – eksperci od zimy
WinterContact TS 860 to nowa opona zimowa klasy premium do samochodów kompaktowych i średniej wielkości. Została zaprojektowana z myślą o kierowcach, którzy poruszają się swoimi samochodami po drogach Europy Środkowej i Zachodniej – czyli tam, gdzie zimy są zazwyczaj mroźne oraz wilgotne, a częste deszcze i niskie temperatury tworzą ryzyko występowania gołoledzi. Właśnie dlatego celem inżynierów z Continental stało się zaprojektowanie opony, która zapewni maksymalne bezpieczeństwo w zmiennych, zimowych warunkach pogodowych. WinterContact TS 860, dzięki udoskonalonej mieszance gumowej oraz nowej strukturze i technologii bieżnika, zapewnia o 5% lepsze osiągi na mokrych jezdniach oraz o 4% krótszą drogę hamowania na oblodzonych drogach. Ponadto, opona zapewnia lepszą przyczepność na śniegu i stabilność prowadzenia w warunkach zimowych.

 

Dowiedz się więcej

Gry video zamiast kierowania, czyli samochód przyszłości według Continental
Gry video zamiast kierowania, czyli samochód przyszłości według Continental

Eksperci z Continental prognozują, że w niedalekiej przyszłości na drogach pojawią się auta zdolne do samodzielnej jazdy, które podczas przemieszczania się pozwolą kierowcy spokojnie pracować, jeść, a nawet… grać w gry wideo. Co więcej, granie może okazać się sposobem na podniesienie bezpieczeństwa jazdy. Każdego dnia w nowoczesnych samochodach pojawią się nie tylko nieszablonowe rozwiązania, ale […]

Nowy Dyrektor w Continental Opony Polska
Nowy Dyrektor w Continental Opony Polska

Dariusz Wójcik został powołany na stanowisko zastępcy Dyrektora Generalnego Continental. W ramach powierzonych obowiązków będzie wspierać dr Piotra Zielaka, Dyrektora Generalnego Continental Opony Polska, który od 1 lipca 2016 pełni także funkcję Dyrektora Generalnego w organizacji Continental Adria pnevmatike d.o.o. – ,,Powołanie Dariusza na stanowisko zastępcy Dyrektora Generalnego to kolejny krok w umacnianiu naszej pozycji. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

marco, 28 listopada 2016, 8:59 0 0

Jak zwykle stara śpiewka i ciągle testuje się te same opony co roku pomijając nowości producentów którzy poza Europą sprzedają ogromne ilości opon i to o wiele tańszych i tak samo dobrych. I tu można by przytoczyć wiele takich przykładów, a jednym z nich są opony Yokohama, które w Polsce jakoś nie są doceniane a sam je testuję od poprzedniej zimy. I jestem zachwycony.

Odpowiedz