Michelin Latitude Alpin HP

, 28 września 2005, 0:00

Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego 2005 Michelin oficjalnie wprowadza do sprzedaży oponę Latitude Alpin HP, która powstała po to, by sprostać dużym mocom pojazdów 4×4 – coraz popularniejszych SUV-ów. Produkt wzbogaci gamę opon zimowych Michelin do samochodów z napędem na cztery koła.


Michelin Latitude Alpin HP to opona drogowa o wzmocnionej konstrukcji. Przeznaczona jest do pojazdów o bardzo wysokich osiągach, napędzanych na 4 koła, takich jak: BMW X5, Mercedes Klasy M, czy Volvo XC 90.
W pracach nad Latitude Alpin HP konstruktorzy Michelin wykorzystali technologię  zastosowaną w oponie wysokich osiągów do samochodów osobowych Pilot Alpin PA2. Dało to efekt w postaci krótkiej drogi hamowania i optymalnej kontroli na śliskiej nawierzchni. Opona bardzo dobrze przenosi napęd na śniegu i zapewnia optymalne parametry jezdne zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
]1L[
Skuteczne hamowanie i optymalna kontrola na śliskich nawierzchniach to efekt odpowiednio zaprojektowanej rzeźby bieżnika. W kanałach poprzecznych opony Michelin Latitude Alpin HP umieszczono specjalne mostki mające za zadanie usztywnienie bieżnika, co przy jednoczesnym zastosowaniu samoblokujących lamel VTS (Variable Thickness Sipe) pozwoliło na elastyczną pracę bloków bieżnika. Miało to wpływ zarówno na przyczepność, jak na równomierne zużycie i trwałość opony. Na powierzchni 5 żeber Latitude Alpin HP znajduje się w sumie 47 metrów lameli i aż 18 metrów kanałów odprowadzających wodę, śnieg i błoto pośniegowe. Zoptymalizowano strefę kontaktu opony z nawierzchnią w celu polepszenia przyczepności przy hamowaniu. Ze względu na specyfikę pojazdów, w których Latitude Alpin HP ma być używana, tzn. większą masę i środek ciężkości, lamele ułożono pod kątem 25 stopni. Rozwiązanie to w połączeniu z zaokrąglonymi barkami, znacznie poprawia przyczepność w trakcie jazdy w zakrętach. Opona zachowuje doskonałą przyczepność niezależnie od warunków atmosferycznych, temperatury otoczenia, czy charakteru nawierzchni.
Kupując komplet opon Michelin Latitude Alpin HP można bezpłatnie korzystać z Serwisu Klienta Michelin. W skład usługi wchodzi m. in. darmowa pomoc na drodze w razie uszkodzenia ogumienia, pomoc w rezerwacji miejsc noclegowych oraz wyczerpujące informacje na temat pogody, warunków drogowych, zalecanych tras przejazdu, czy kursów walut w całej Europie.
Szczegółowe informacje o produktach, usługach oraz sieci sprzedaży opon znajdują się na www.michelin.pl oraz pod numerem Infolinii 0-801 396 396.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!