MOVEO rozpoczyna współpracę ze szkołami zawodowymi

, 18 października 2016, 14:15

Po działaniach adresowanych do serwisów samochodowych, Organizacja Pracodawców Motoryzacji MOVEO koncentruje się na współpracy z placówkami oświatowymi. 10 października doszło do spotkania przedstawiciela MOVEO, Witolda Rogowskiego z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach. Efektem spotkania było objęcie przez MOVEO patronatu nad placówką.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach to placówka z wieloletnim doświadczeniem, prowadząca Technika oraz Zasadnicze Szkoły Zawodowe jak również Centrum Kształcenia Praktycznego. W Technikum oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej, szkołach o długoletniej tradycji w kształceniu najpierw mechaników pojazdów samochodowych, a później techników mechaników i techników pojazdów samochodowych, prowadzone jest kształcenie zawodowe teoretyczne w zawodach branży motoryzacyjnej. W klasach wielozawodowych, w których uczą się młodociani pracownicy, szkoły kształcą również w zawodach elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy i lakiernik.

Efektem spotkania było objęcie przez MOVEO patronatu nad placówką. Dzięki współpracy z MOVEO, CKZiU uzyska pomoc i wsparcie we współpracy z producentami oraz dystrybutorami części oraz dostęp do szkoleń prowadzonych do tej pory dla mechaników. W przyszłości zapewne powstaną kolejne płaszczyzny wymiany doświadczeń pomiędzy MOVEO a CKZiU.

– „Dla Organizacji Pracodawców Motoryzacji MOVEO, współpraca ze szkołami zawodowymi to doskonałe pole do zdobywania kolejnych doświadczeń. Dla warsztatów zrzeszonych w MOVEO jest to sygnał, że interesujemy się tym, jak będzie wyglądała przyszłość ich serwisów, jakich będą mieli pracowników. Odpowiednio wyszkoleni uczniowie będą chętniej przyjmowani przez te warsztaty, co więcej będą mieli większą motywację aby po ukończeniu szkoły pozostać „w branży” i pracować w swoim zawodzie.” – uważa Witold Rogowski, Dyrektor ds. Operacyjnych MOVEO.

– „Dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego współpraca z taką organizacją jak MOVEO jest szansą by nadążać za tak dynamicznym rynkiem jakim jest rynek napraw i obsługi samochodów. Producenci części oraz dystrybutorzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu i pomocy ze strony MOVEO uda nam się z ich wiedzy czerpać. Lepiej wykształceni uczniowie będą mieli większe szanse na zatrudnienie w profesjonalnych serwisach samochodowych. Dla właścicieli tych serwisów wyszkolona kadra to klucz do sukcesu. Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy.” Tomasz Jeziorowski, wicedyrektor ds. szkolnictwa zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

mechanior, 18 października 2016, 20:13 0 0

Fajnie że ktos poza intercarsem myśli o szkołach

Odpowiedz

Adam K., 19 października 2016, 15:43 0 0

Proszę was... to wszystko wygląda pięknie na papierku i w prasie.
Ukończyłem dawne CKP w Mysłowicach. Na praktykach w dziale silnikownia mieliśmy do kucia stare kafelki ze ścian. Ogólnie to nic nie było do zrobienia tylko sprzątanie i ewentualnie coś dla picu jak była delegacja z jakiegoś urzędu. Praktyki miesięczne były organizowane tylko w CKP aby pieniądze za edukację ucznia zostały tam.
Jak rozmawiałem ze starszymi kolegami, którzy mieli wcześniej miesięczne praktyki poza warsztatami szkolnymi to wspominali je bardzo dobrze. Mieli więcej styczności z samochodami przez ten 1 miesiąc niż na CKP.
Ja osobiście doświadczenie zdobyłem tylko i wyłącznie chodząc po szkole do warsztatu samochodowego znajomego, robiłem to po lekcjach a wieczorami do późnych godzin się uczyłem.
Pana Tomka pamiętam, był nawet moim wychowawcą na warsztatach. Gratuluję awansu.

Odpowiedz