Fota Hungary Kft – uroczyste otwarcie

, 28 września 2005, 0:00

W piątek 23 września 2005 w Budapeszcie nastąpiło oficjalne otwarcie węgierskiej filii firmy Fota – Fota Hungary Kft. Uroczystość odbyła się w siedzibie firmy na ul. Soroksari, w obecności ponad 50 partnerów handlowych.

Firma Fota Hungary Kft powstała na terenie Węgier w kwietniu tego roku. Cztery miesiące później Fota Hungary Kft otworzyła magazyn centralny i począwszy od 1 sierpnia tego roku świadczy usługi swoim klientom. Firma będzie dystrybuować części zamienne znajdujące się w pełnej ofercie firmy Fota (ponad 170 tys. pozycji). Ponadto, na rynek węgierski zostanie również wprowadzona marka części zamiennych Kager, należąca do firmy Fota. Kager to obecnie 28 linii produktów do samochodów osobowych i 5 linii części do pojazdów ciężarowych, w sumie ponad 12 tysięcy pozycji.


Magazyn centralny Fota Hungary znajduje się w jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc Budapesztu, gdzie odbywa się zarówno handel detaliczny, jak i hurtowy. Nowoczesny magazyn o powierzchni 2000 m2 mieści bogaty asortyment części zamiennych o szacunkowej wartości ok. 150 milionów HUF. Aby oferta firmy była wciąż aktualna, dwa razy w tygodniu przychodzą dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi (Polska), którego powierzchnia wynosi 20.000m2.
]1[
Menadżerowie i pracownicy węgierskiej filii Foty są Węgrami. Wszyscy posiadają duże doświadczenie w branży samochodowych części zamiennych na Węgrzech.


Sieć dystrybucyjna Foty na Węgrzech będzie działać na bazie lokalnych oddziałów terenowych rozproszonych po całym kraju. W planach jest kilkanaście takich oddziałów rozmieszczonych w największych węgierskich miastach. Podobnie jak w Polsce, będą to własne oddziały stworzone we współpracy z węgierskimi partnerami handlowymi. Zakończenie budowy struktur handlowych Foty na Węgrzech planowane jest na koniec 2006 roku.


Firma planuje również zbudowanie na Węgrzech ogólnokrajowej sieci serwisowej pod nazwą „Leader Service”, która będzie obsługiwać samochody osobowe oraz „Leader Service Truck” adresowanej do właścicieli i użytkowników pojazdów ciężarowych. Będzie to jedyna taka sieć warsztatów samochodowych na rynku węgierskim. Przy tym projekcie z pewnością pomocne okaże się doświadczenie polskiej centrali zdobyte podczas tworzenia polskiej sieci niezależnych warsztatów Leader Service, do której należy aktualnie ponad 600 warsztatów samochodowych i Leader Service Truck, zrzeszającej 21 placówek. Fota pokłada spore nadzieje w rozwoju sieci Leader Service Truck, ponieważ klienci tychże warsztatów tworzą wyjątkową, międzynarodową grupę, która korzysta z usług serwisowych w całej Europie.

Fota Węgry jest najważniejszym punktem międzynarodowego programu firmy Fota o nazwie Fota International. Na Węgrzech firma planuje swoje największe inwestycje oraz budowę centrum operacyjnego na kraje bałkańskie, które znajdują się w projekcie Fota International.


Także w tym roku zostaną otwarte firmy Fota Czechy oraz Fota Ukraina.
W nadchodzących latach firma Fota zamierza wkroczyć na kolejne rynki Europy Środkowej i Wschodniej Europy. Bogdan Fota, właściciel firmy, nie wyklucza możliwości poszerzenia działalności firmy w przyszłości również na kraje Europy Zachodniej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!