Innowacje w akumulatorach – Exide zaprezentował najnowsze produkty

, 14 października 2016, 17:04

Na ostatnich targach Automechanika Exide Technologies zaprezentował swoje nowości. Jedną z nich jest przełomowy akumulator do pojazdów ciężarowych, kolejną – gama produktów do motocykli i pojazdów sportowych. Firma zaprezentowała również akumulatory do samochodów osobowych, w tym znaną już linię produktów typu Start-Stop.

Akumulatory Exide Start-Stop zostały zaprojektowane w dziale produkcji oryginalnego wyposażenia, a ich najnowsza generacja spełnia wymagania nowego standardu EN 50342-6 (2015).

StrongPRO jest najnowszym akumulatorem Exide do pojazdów ciężarowych. Został wyprodukowany w technologii HVR najnowszej generacji (wysoka odporność na wibracje) oraz w technologii Carbon Boost (rozwiązanie Exide przyspieszające redukcję siarczanów i ładowanie, a także wydłużające żywotność akumulatora).

Odkąd wprowadzono zbiornik AdBlue, wspomagający dostosowanie pojazdów ciężarowych z silnikami diesla do wymagań regulacji EURO 6 (dotyczącej emisji spalin), wielu producentów samochodów ciężarowych przeniosło akumulator do tylnej części nadwozia, gdzie narażony jest na zwiększone wibracje mogące powodować jego awarie. Dlatego Exide stworzył unikalną technologię HVR, która zabezpiecza akumulator przed wstrząsami i niweluje możliwość awarii, a akumulatorowi StrongPRO pozwala przejść ekstremalne testy wibracji V4 (zgodnie z nowym europejskim standardem EN 50342-1 (2015)). Jest to jeden z pierwszych tego typu akumulatorów na rynku. StrongPRO to większa niezawodność rozruchu, dłuższa żywotność i optymalizacja kosztów utrzymania floty pojazdów ciężarowych.

Firma Exide zaprezentowała także najnowszą linię produktów do motocykli i pojazdów sportowych w ramach oferty Exide Motorbike & Sport. Są to między innymi nowe, ultralekkie akumulatory Li-Ion (litowo-jonowe), wpływające na lepsze przyspieszenie oraz jakość jazdy. Akumulatory Li-Ion to produkt dla miłośników motocykli – sprawdzają się w użytku sezonowym, zapewniają szybki rozruch i dużą wydajność. Oprócz najnowszych akumulatorów Li-Ion, linia produktów motocyklowych zawiera także wysokowydajne akumulatory typu: GEL, AGM Ready, AGM oraz Conventional.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!