Dunlop wprowadza nową generację technologii opon RunOnFlat

, 21 września 2005, 0:00

Dunlop wprowadza nową generację opon RunOnFlat. Najnowsza technologia po raz pierwszy zostanie zastosowana w oponie Dunlop SP Winter Sport 3D.
Dunlop zapewnia, że dzięki zastosowaniu technologii RunOnFlat kierowcy będą teraz mogli wykorzystać maksimum osiągów swoich samochodów we wszystkich warunkach panujących na drogach zimą, nawet po przebiciu lub pęknięciu opony.
Kierowcy będą mogli kontynuować jazdę na pozbawionych powietrza oponach Dunlop RunOnFlat, oferujących możliwość dalszej jazdy przez 80 kilometrów z prędkością nawet 80 km/h w normalnych warunkach drogowych.
Wzmocnione ściany boczne RunOnFlat zmniejszają do minimum spłaszczenie opon oraz ryzyko ich zsunięcia się z obręczy, dzięki czemu opony RunOnFlat są w stanie przenieść wagę samochodu nawet po zupełnej utracie powietrza. Ponadto, opatentowana konstrukcja ścian bocznych, ochrony krawędzi obręczy oraz mechanizmu napinającego umieszczone na zewnątrz opony pomagają utrzymać jej sztywność na wypadek utraty powietrza. Opony RunOnFlat posiadają również spiralnie ułożoną wewnątrz bieżnika warstwę nylonową, która pozwala na jazdę – nawet przy dużych prędkościach – bez przegrzewania opony, co jest czynnikiem kluczowym, gdy wewnątrz opony jest mniej lub nie ma w ogóle powietrza.
]1P[
Jedna z zalet opon Dunlop RunOnFlat w porównaniu z innym systemami, jest taka, że można je montować bezpośrednio na standardową obręcz wykonaną ze stali lub aluminium, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznych narzędzi.
Technologia Dunlop RunOnFlat jest tak skuteczna, że nawet nagła utrata ciśnienia może pozostać niezauważona przez kierowcę, dlatego niezbędne jest zamontowanie w samochodach wyposażonych w tego typu opony systemów monitorowania ciśnienia, takich jak Dunlop WARNAIR. Wiele najnowszych modeli samochodów jest już fabrycznie wyposażonych w systemy i dlatego z powodzeniem można montować opony Dunlop RunOnFlat w:
– BMW Z4, serii 1, 3, 5 i 6;
– Mini Cooper oraz Mini Cooper S;
– Mercedes Klasa E i S.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!