LG zainwestuje w Polsce w fabrykę baterii 1,3 mld euro

, 6 października 2016, 15:11

Koreańska firma LG Chem zainwestuje 1,3 mld zł w budowę nowej fabryki baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, poinformowało Ministerstwo Rozwoju. W Kobierzycach pod Wrocławiem powstanie jedna z największych na świecie fabryk baterii do samochodów elektrycznych.

– Ruszamy z inwestycją, dzięki której polscy inżynierowie będą przekuwać swoją wiedzę w zaawansowane technologicznie produkty – powiedział Mateusz Morawiecki. Premier w środę uroczyście wmurował kamień węgielny pod budowę fabryki w podwrocławskiej gminie Kobierzyce. 

Budowa fabryki ma się zakończyć w 2018 roku. Rok później fabryka będzie produkować ponad 100 tys. baterii rocznie. Będą montowane wyłącznie w samochodach elektrycznych zdolnych do pokonania na jednym ładowaniu do 320 km.

W fabryce ma zostać zatrudnionych ok. 700 osób, która powstanie na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja zbiega się w czasie z ambitnym planem Ministerstwa Rozwoju wprowadzenia do 2026 roku miliona samochodów elektrycznych, z czego trzecia część produkcji ma być krajową. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!