Dodatek olejowy zamiast remontu!

, 4 października 2016, 13:28

Usunięcie wycieków i nieprzyjemnego dymu olejowego w wielu przypadkach jest możliwe bez naprawy silnika.

W znacznej części jednostek napędowych o podwyższonym przebiegu pojawia się problem ubywania oleju silnikowego. Powodami tego są wycieki oleju na zewnątrz silnika oraz jego nadmierne spalanie.

Częściowo za spalanie oleju odpowiadają przecieki. W takim wypadku olej przedostaje się przez zużyte uszczelniacze zaworowe do kolektora i dalej do cylindrów. Przy znacznym poziomie zużycia często podejmuje się decyzję o remoncie silnika. W wielu przypadkach wycieki można powstrzymać bez sięgania po tak kosztowne metody.

Liqui Moly opracowało preparat pozwalający na zregenerowanie uszczelnień silnika. Oddziałuje on na wszelkie uszczelniacze gumowe, ma zdolność usuwania wycieków zewnętrznych oraz ogranicza spalanie oleju przedostającego się przez stwardniałe uszczelniacze zaworowe. Stop Wyciekom oleju silnikowego nr art. 2671 jest doskonałą propozycją dla właścicieli wielu starszych egzemplarzy aut marki Opel, gdzie problem wycieków i zużywania oleju jest powszechnym zjawiskiem. Opakowanie preparatu wystarcza na 5 litrów oleju silnikowego, a pełne właściwości dodatek uzyskuje po przejechaniu dystansu 600-800 km. W pakiecie dodatek występuje z olejem Liqui Moly Top Tec 4600 5W30 5L, który jest rekomendowany do samochodów marki Opel.

 

Dowiedz się więcej

Powstrzymać reakcję łańcuchową
Powstrzymać reakcję łańcuchową

Nieprecyzyjnie działające wtryskiwacze common rail powodują dymienie, wibracje, a nawet niszczenie dwumasowego koła zamachowego. Jest jednak sposób, by tę serię usterek powstrzymać. Kolejne generacje układów wtryskowych common rail znacząco obniżały toksyczność spalin i podnosiły kulturę pracy silników Diesla dzięki coraz bardziej precyzyjnemu dawkowaniu paliwa. Dokładność liczona w dziesiątych miligrama jest jednak możliwa do utrzymania tak […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!