Unikalne opony Goodyear dla koncepcyjnego Lexusa

, 4 października 2016, 9:07

Podczas Paris Motor Show zaprezentowany został koncepcyjny Lexus UX. Został on wyposażony w koncepcyjne opony Goodyear Urban Crossover. Aby podkreślić wyjątkowy wygląd samochodu, Goodyear zastosował filozofię „od wewnątrz do zewnątrz”, która została przyjętą przez markę Lexus przy projektowaniu tego modelu.

Filozofia ta polega na łączeniu się elementów wewnętrznych z zewnętrznymi i vice versa. Zgodnie z tą zasadą, szprychy obręczy płynnie przechodzą w ścianę boczną opony, tworząc jednolitą,  spójną z resztą pojazdu formę.

Elementy ściany bocznej, zintegrowane z kołem nadają oponie wygląd charakterystyczny dla miejskich crossoverów, a bieżnik wyróżnia się dynamicznym wyglądem. Przy tworzeniu jego wzoru wykorzystana została nowoczesna technika wyrzynania laserowego. W oponie zastosowano również najnowocześniejsze technologie, w tym Goodyear Sound Comfort Technology, opierającą się na zamontowanej wewnątrz piance poliuretanowej. To rozwiązanie tłumi szczytowy rezonans wnęki opony generowany w trakcie toczenia. Dzięki temu wewnątrz pojazdu jest bardzo cicho, a kierowca i pasażerowie mogą bardziej cieszyć się muzyką czy  rozmową podczas jazdy Lexusem.

W ramach konceptu Goodyear połączył technologię Sound Comfort Technology z układem elektronicznym wbudowanym w oponę, który po raz pierwszy zaprezentowany został na targach w Genewie w 2014 roku. Wysyła on cenne informacje do komputera pokładowego samochodu, poprawiając stabilność i osiągi pojazdu podczas pokonywania zakrętów i hamowania. System przesyła również dane dotyczące ciśnienia w oponach, temperatury oraz szczegóły identyfikujące ogumienie. W rezultacie komputer może ulepszać działanie algorytmów kontroli ruchu wzdłużnego i poprzecznego, zapewniając doskonałe prowadzenie. Ponadto koncepcyjna opona jest wyposażona w technologię Goodyear RunOnFlat Technology.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!