AXONE Nemo – rewolucja w diagnostyce

, 4 października 2016, 9:37

AXONE Nemo to dwunastocalowy tablet diagnostyczny, łączący w swej konstrukcji innowacyjne rozwiązania techniczne, którego poziom rozwoju czyni go maksymalnie zaawansowanym technologicznie sprzętem wśród urządzeń diagnostycznych.

AXONE Nemo jest urządzeniem o specyfikacji technicznej dorównującej najlepszym tabletom dostępnym na rynku, jednakże wyróżniającym się z ponad nich specjalnie zaprojektowaną konstrukcją umożliwiającą pracę w trudnych warunkach warsztatowych, co jest możliwe między innymi dzięki zastosowaniu wydajnych akumulatorów. AXONE Nemo imponuje szybkością przeprowadzania wszystkich operacji diagnostycznych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wstrząsy, a nawet upadek do wody. Chronione Międzynarodowym Patentem rozwiązanie TEXA umożliwia urządzeniu utrzymywanie się na powierzchni wody.

Zastosowanie magnezowej obudowy nadaje sprzętowi niespotykaną dotąd wytrzymałość i sztywność, zarazem czyniąc go niezwykle lekkim. Dodatkową zaletą zastosowania zaawansowanej obudowy magnezowej jest doskonałe odprowadzanie ciepła, co umożliwiło zastosowanie niezwykle wydajnych podzespołów.

AXONE Nemo wyposażono w zaawansowaną technologię: 12 calowy pojemnościowy ekran o wysokiej rozdzielczości 2440×1820, szkło Gorilla Glass, processor Intel® Quad Core N3160, pamięć RAM 8 GB i Dysk SSD 250 GB, Wi-Fi Dual-channel, energooszczędny Bluetooth® 4.0. Połączenie dotykowego ekranu z nowym interfejsem graficznym AXONE Nemo gwarantują intuicyjne i komfortowe użytkowanie. Nowe oprogramowanie IDC5, będące sercem tego narzędzia, otrzymało całkowicie przeprojektowaną architekturę typu "user experience" oraz wykorzystuje “touch gesture”, umożliwiając kontrolę interfejsu graficznego poprzez np. dotknięcie ekranu palcami z góry na dół w celu dotarcia do pożądanych funkcji, oferując także powiększanie tekstu i innych elementów oprogramowania, co jest wielką zaletą tego rozwiązania.

Z myślą o ciągłym rozwoju IDC5, AXONE Nemo został wyposażony w pakiet czujników, który składa się z barometru, akcelerometru, żyroskopu, kompasu i czujnika światła. Inną wyróżniającą go cechą jest obecność dwóch kamer o rozdzielczości 5 megapikseli, jednej z przodu i jednej z tyłu, zawierającej ponadto Flash/latarkę i autofocus, bardzo przydatnych podczas robienia, zapisywania i udostępniania zdjęć elementów i podzespołów pojazdu.


Kolejną nowością wprowadzoną przez AXONE Nemo jest możliwość szybkiego instalowania modułów magnetycznych zdolnych do poszerzenia potencjału i możliwości pomiarowych oraz kontrolnych urządzenia; utrzymuje go to zawsze w gotowości do ewentualnego poszerzenia funkcjonalnego m.in. o moduł termowizyjny, który pozwala na wykonywanie bardzo dokładnych testów i kontroli nawet w pojazdach elektrycznych i hybrydowych coraz częściej spotykanych na rynku. Dzięki modułowi Ethernet Broad R i DoIP/LAN, AXONE Nemo będzie łączyć się bezpośrednio z samochodami wyposażonymi w nowy standard ISO 13400 (DoIP Diagnostic over Internet Protocol). AXONE Nemo został zaprojektowany, aby komunikować się ze wszystkimi urządzeniami diagnostycznymi i pomiarowymi TEXA, począwszy od linii NAVIGATOR (Navigator NANO S, NAVIGATOR TXTs, NAVIGATOR TXBe), poprzez linię analizy spalin (GASBOX, OPABOX, RC3, RC2) oraz pomiarów elektrycznych (TwinProbe i UNIProbe), kończąc na TPS KEY do obsługi systemów TPMS.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!