Ultradźwiękowe czujniki parkowania Valeo – jakość OE dla aftermarketu

, 28 września 2016, 11:14

Valeo jako pierwszy i jedyny dostawca udostępnia gamę ultradźwiękowych czujników parkowania na niezależny rynek aftermarketowy.

Liczba samochodów oryginalnie wyposażonych w systemy parkowania wciąż rośnie. Szacuje się, że do 2020 roku, aż 30% wszystkich pojazdów będzie wyposażonych w czujniki Valeo. Z roku na rok zwiększa się również liczba czujników, w które wyposażone są nowoczesne samochody. Wprowadzenie tej gamy przez Valeo jest więc odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku.

Wąska oferta Valeo ma bardzo szerokie zastosowanie: 15 produktów pokrywa aż 165 numerów OE montowanych w 180 modelach aut. 14 referencji jest przystosowanych do malowania, a do każdego czujnika dodawane są 3 uszczelki w kolorach: czarnym, szarym oraz transparentnym. W ofercie dostępny jest również jeden czujnik chromowany. Sprawia to, że gama jest jeszcze bardziej uniwersalna, a czujniki mogą być dyskretnie dopasowane do każdego zderzaka.

Zaletą czujników parkowania Valeo jest ich jakość. Czujniki charakteryzują się zarówno pionową, jak i poziomą detekcją, zapewniając tym samym bezpieczeństwo oraz precyzję w wykrywaniu napotkanych przeszkód. Dodatkowo, czujniki są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne i działają bez zarzutu w temperaturach od -40 do +90 stopni.

Czujniki często ulegają awarii z powodu stłuczek lub szkód parkingowych. Awaria nawet jednego czujnika sprawia, że kierowca nie może polegać na systemie detekcji. Dla warsztatowca możliwość bezproblemowej wymiany czujnika w oparciu o nową ofertę Valeo, jest doskonałym sposobem na wykonanie usługi zapewniającej dodatkowy dochód. Wystarczy 15 referencji, żeby móc dokonać serwisu dla szerokiej grupy aut w zaledwie kilka minut. 

Dowiedz się więcej

Nagroda „Automechanika Innovation Awards” dla Valeo
Nagroda „Automechanika Innovation Awards” dla Valeo

Podczas targów we Frankfurcie rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs „Automechanika Innovation Awards 2016”. Zwycięzcą w jednej z kategorii został system opracowany przez firmę Valeo. Do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę 130 projektów. W kategorii „OE Products & Services” wybrano laserowy skaner otoczenia Scala firmy Valeo. „Skaner otoczenia Valeo Scala to wysoce zaawansowany technologicznie produkt, który jest już […]

Valeo Service wprowadza nową stację ClimFill Easy HFO
Valeo Service wprowadza nową stację ClimFill Easy HFO

To nowe, nieskomplikowane w użytkowaniu narzędzie warsztatowe jest stacją do napełniania klimatyzacji, dzięki której można rozpocząć działalność z zakresu napełniania klimatyzacji czynnikiem HFO. Dzięki trybowi SuperCharge (superdoładowania) gwarantującemu sprawniejsze napełnianie, zaworowi ClimFill Lock zapobiegającemu uciekaniu płynu chłodzącego oraz złączom USB, urządzenie ClimFill Easy HFO stanowi wydajną, skuteczną oraz doskonałą stację do napełniania klimatyzacji HFO dla […]

MyValeoParts – najszybszy dobór właściwej części Valeo
MyValeoParts – najszybszy dobór właściwej części Valeo

Dzisiejszy mechanik korzysta już nie tylko z zestawu kluczy i testera diagnostycznego, ale także ze smartfona. Właśnie z myślą o takich profesjonalistach Valeo udostępniło aplikację mobilną MyValeoParts. Łatwy dostęp do informacji oraz szybkość i pewność dobrego wyboru mają kluczowy wpływ na konkurencyjność warsztatu. Mechanicy korzystający z ogromnej kompetencji technicznej Valeo, jako wiodącego dostawcy na pierwszy […]

Nowości Valeo na salonie w Paryżu
Nowości Valeo na salonie w Paryżu

„Jesteśmy u progu rewolucji w motoryzacji, która sprawi że samochody staną się bezpieczniejsze, bardziej przyjazne środowisku, a jednocześnie autonomiczne i wzajemnie skomunikowane”. W tym duchu Valeo pokazało swój wkład w nadchodzące zmiany. Valeo Cruise4U – demonstrator technologii, która umożliwia jazdę autonomiczną w rzeczywistym ruchu ulicznym. Valeo Cruise4U potrafi poradzić sobie ze wszystkimi czynnościami, które dziś […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bart, 1 października 2016, 12:44 0 0

Jakiś wykaz referencji?

Odpowiedz