Ten producent zaprojektuje nowe opony dla legendarnego Jaguara XJ220

, 26 września 2016, 12:01

Producent opon wraz z brytyjską firmą Don Law XJ220 pomogą legendzie wrócić na drogi – wspólnie zaprojektują nową generację opon do Jaguara XJ220.

Dotychczasowa współpraca przy projektowaniu opon do modelu XJ220 jest doskonale udokumentowana. Niestety produkcję ogumienia w rozmiarze odpowiednim dla tego samochodu zakończono kilka lat temu.

Rozmowy na temat możliwości produkcji nowych opon, które spełnią wyśrubowane parametry rozpoczęły się od przypadkowego spotkania przedstawicieli Don Law i Bridgestone Europe. Dzięki grupie entuzjastów modelu, firmy powołały wspólny zespół złożony z głównego technologa odpowiedzialnego za projekt oraz kierowcy testowego. To właśnie im oddano im do dyspozycji przedprodukcyjny egzemplarz samochodu ze słynnym numerem nadwozia 004.

„Naszym zdaniem to bardzo ważne, by wspierać utrzymanie tak kultowych pojazdów w ruchu oraz pomagać osobom takim jak Don Law wraz z jego zespołem wykwalifikowanych mechaników. W ciągu ostatnich 25 lat dokonał się ogromny postęp technologiczny. Jesteśmy przekonani, że wspólnie wyprodukujemy oponę, która zapewni uśmiech na twarzach kierowców XJ220” – powiedział Christophe de Valroger, Vice President Consumer OE w Bridgestone Europe.

Prace prowadzone w ramach projektu postępują szybko. Zaangażowane w niego osoby postawiły sobie za cel, aby w 2017 roku Jaguar XJ220 mógł obchodzić swoje 25. urodziny na nowych oponach Bridgestone.

Dowiedz się więcej

Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe
Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe

Stanowisko Prezesa Zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) już we wrześniu obejmie Paolo Ferrari. Zastąpi on Franco Annunziato, który w styczniu br. został mianowany Prezesem Wykonawczym i CEO Bridgestone China, Asia & Pacific. Nowy CEO dołączy także do grona Członków Zarządu firmy oraz Komitetu Wykonawczego spółki Bridgestone Europe NV/SA z siedzibą w Zaventem […]

Bridgestone wprowadza automatyczną linię do produkcji opon
Bridgestone wprowadza automatyczną linię do produkcji opon

Bridgestone wprowadził nowy system produkcji1 opon w swoim flagowym zakładzie Hikone w Japonii. EXAMATION to zaawansowana linia produkcyjna, która formuje opony – wykonuje łączenie gumy, opasanie warstw kordu i wielu innych elementów. Aby zwiększyć efektywność produkcji opon, Bridgestone planuje wdrożyć nowy system zarówno w już istniejących, jak i nowo budowanych fabrykach. Dzięki temu koncern będzie mógł […]

Opony Bridgestone na wyposażeniu pierwszego SUV-a Maserati
Opony Bridgestone na wyposażeniu pierwszego SUV-a Maserati

Luksusowa marka Maserati wybrała opony Bridgestone do swojego pierwszego samochodu klasy SUV – Maserati Levante. Pierwsze egzemplarze nowego SUV-a z napędem na cztery koła wyjechały z włoskiej fabryki na oponach Bridgestone Dueler H/P Sport w rozmiarze 255/60 R18 108W. Bridgestone zaprojektował oponę Dueler H/P Sport specjalnie dla samochodów sportowo-użytkowych w klasie SUV. Bieżnik wzorowany na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bimmer, 27 września 2016, 15:51 0 0

Szkoda, że nikt nie wspomniał, że w XJ220 są opony typu TRX metryczne, które powstały wspólnie z firmą Michelin. Stosowane w Jaguarach i BMW w latach 80ych. Niestety opony dawno już nie produkowane, stąd potrzeba nowego producenta.

Odpowiedz