Klocki Jurid fabrycznie w Alfie Romeo Giulii

, 23 września 2016, 14:51

W nowej Alfie Romeo Giulii fabrycznie montowane będą klocki hamulcowe Jurid. Produkty hamulcowe Jurid znajdziemy w pełnej gamie tego modelu. Do sportowej wersji Quadrifoglio firma opracowała specjalny materiał cierny, bardziej odporny na zużycie i spadek skuteczności hamowania wskutek wzrostu temperatury klocka.

Giulia to najnowszy model na liście aut z fabrycznie montowanymi klockami Jurid. Wcześniej produkty tej marki trafiły na linie montażowe Jaguara F-Type’a (2014), BMW i8 oraz i3 (2015), VW Passata (2015) i kilku innych popularnych modeli Volkswagena oraz do dostawczego modelu Mercedes-Benz Sprinter (2014).

– „Nasz kolejny sukces w roli dostawcy części na pierwszy montaż był poprzedzony bardzo wnikliwym porównaniem pięciu dostawców przez Alfa Romeo. Producent pojazdów zdecydował, że to właśnie marka Jurid jest w stanie dostarczyć materiały cierne o optymalnych właściwościach do wszystkich wersji modelu Giulia” – mówi Silvano Veglia, Product Director, Braking, EMEA Aftermarket, Federal-Mogul Motorparts – „Fabryczny montaż w modelu Giulia prezentuje pełnię możliwości marki Jurid. Bez względu na opcje wyposażenia, od podstawowej do najbardziej ekskluzywnej, oraz wersje silnikowe z Quadrifoglio na czele, specjaliści marki Jurid potrafią stworzyć materiały cierne do każdego zastosowania” – dodaje.

Materiały cierne klocków hamulcowych w Alfie Romeo to J673 dla Quadrifoglio oraz J310 dla wersji z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.2. J673 to wyjątkowo nowoczesny materiał o bardzo stabilnym zachowaniu podczas hamowania, odporny na spadki siły tarcia wskutek działania wysokich temperatur, podczas hamowania z dużych prędkości. Zdobył on również wysokie noty w szczegółowych testach NVH, oceniających poziomy hałasu, wibracji i trwałości.

Materiał J310 jest utwardzany w prasach. Oferuje doskonałą skuteczność hamowania w różnych temperaturach i warunkach eksploatacyjnych, a wyniki jego testów NVH i zużycia były lepsze od oczekiwanych.

Jurid oferuje szeroką gamę produktów hamulcowych do pojazdów osobowych i dostawczych oraz produkty o szerokim zastosowaniu w transporcie kolejowym. Jako jedna z marek Federal-Mogul Motorparts, Jurid dzieli się wiedzą i doświadczeniem z Ferodo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!