Nowy AXONE NEMO i inne nowości TEXA na targach Automechanika

, 21 września 2016, 10:58

TEXA ma swój nowy flagowy tablet warsztatowy, który – według zapowiedzi producenta – przebija swoimi parametrami wszelkie podobne urządzenia dostępne na rynku. Na stoisku TEXA można było zobaczyć także pełen przekrój oferty firmy dla warsztatów.

AXONE NEMO to produkt, który zastepuje AXONE 4 w asortymencie TEXA. Urządzenie jest odporne na kurz, upadki, a nawet zanurzenie w wodzie. Jego parametry techniczne robią wrażenie nawet, gdy porównamy je z urządzeniami przeznaczonymi do typowego użytkowania domowego – rozdzielczość ekranu 2440×1820, ekran pokryty odpornym szkłem Gorilla Glass, procesor Intel Quad Core N3160 i 8 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 250 GB. NEMO pracuje z piątą już wersją oprogramowania, dostosowaną specjalnie do potrzeb warsztatów. 

TEXA pochwaliła się także zestawem do kalibracji kamer i czujników pojazdów. Rynek takich zestawów rośnie ze względu na coraz powszechniejsze stosowanie nowych technlogogii elektronicznych w pojazdach. Urządzenia TEXY są w stanie pomóc poprawnie ustawić np. kamerę cofania, czujnik aktywnego tempomatu, czujniki parkowania, utrzymania pasa ruchu itp. W jakich sytuacjach czujniki mogą się rozregulować? Na przykład po stłuczce czy wymianie przedniej szyby.

Jednym z prezentowanych rozwiązań był także produkt TEXA Care. Jest to narzędzie instalowane w złączu OBD pojazdu, które łączy się ze smartfonem kierowcy przez Bluetooth, używając go jako wyświetlacza i komunikując się z warsztatem, jak i z centralą operacyjną TEXA (w razie wypadku). Kolejną funkcją jest stała kontrola techniczna pojazdu i zdalny monitoring ze strony zaufanego warsztatu, który otrzymuje powiadomienie o wszystkich usterkach (również wykraczających poza protokół OBD). Urządzenie było już prezentowane w Polsce, jednak na razie jego użytkowanie na naszym rynku można uznać za fazę testową. Tymczasem wciąż zwiększa się jego funkcjonalność i dodawane są kolejne możliwości. 

Do gamy urządzeń do obsługi systemu TPMS w TEXA dołączył nowy produkt – TPS 2 (więcej informacji podamy wkrótce).

Dowiedz się więcej

Z tym zestawem skalibrujesz kamery w samochodzie
Z tym zestawem skalibrujesz kamery w samochodzie

Wśród systemów elektronicznych stosowanych w nowoczesnych pojazdach, coraz większe znaczenie zyskują systemy wspomagania kierowcy, asystenci parkowania, utrzymania pasa ruchu czy pomocy w hamowaniu awaryjnym. Właśnie z tego powodu TEXA opracowała "Zestaw kalibracji kamer" złożony z licznych paneli przeznaczonych do poszczególnych marek samochodów. Umożliwiają one prawidłową kalibrację czujników wchodzących w skład systemu pomocy kierowcy, takich jak […]

Axone S TPS z oprogramowaniem Car w promocyjnej cenie
Axone S TPS z oprogramowaniem Car w promocyjnej cenie

Firma Tip-Topol ogłasza promocję urządzenia TEXA Axone S TPS. W ramach oferty urządzenie do diagnostyki samochodów osobowych i dostawczych oraz obsługi TPMS jest dostępne w cenie 4 990 zł. Promocja na urządzenie TEXA Axone S TPS, z modułem Navigator Nano S i pełnym oprogramowaniem diagnostycznym, trwa od 1 czerwca do wyczerpania zapasów magazynowych. Produkt jest dostępny […]

Komentarze

Brak komentarzy