Nagroda dla Taraxagum i nowe prototypy – Continental na Automechanice

, 21 września 2016, 8:49

Targi Automechanika we Frankfurcie firma Continental z pewnością może uznać za udane. Jej produkt – opony z mniszka lekarskiego – został nagrodzony tytułem Innovation and the Green Award, przyznawanym najbardziej przyjaznym środowisku projektom.

Jury konkursu nagrodziło nie tylko sam produkt Continentala, ale także zaangażowanie i plany czynione przez firmę względem upowszechnienia technologii tworzenia opon i innych wyrobów z korzeni mniszka lekarskiego.

Continental rozpoczyna uprawę rosyjskiej odmiany mniszka nieopodal swoich fabryk, dzięki czemu maksymalnie skraca czas i odległość transportu, zmniejszając przy tym emisję CO2. To niepodważalny atut, gdyż transport naturalnej gumy to zwykle tysiące kilometrów.

Projekt wytwarzania opon z mniszka został zainicjowany przez Continental 5 lat temu. Specjaliści z firmy współpracowali z kilkoma instytutami i organizacjami związanymi z uprawą roślin. Efektem jest utworzenie nowej metody uprawy, maksymalnie efektywnej na jak najmniejszej powierzchni.

Testy wewnętrzne firmy wykazały, że guma stworzona z mniszka lekarskiego ma co najmniej tak dobre właściwości jak naturalna.

Poza ekspozycją opon, pasków, czujników i innych produktów całej grupy Continental, stoisko było miejscem spotkań biznesowych.

Dowiedz się więcej

Układ hamulcowy nowej generacji debiutuje w Alfie Romeo
Układ hamulcowy nowej generacji debiutuje w Alfie Romeo

W nowej Alfie Romeo Giulia zastosowano zintegrowany układ hamulcowy MK C1 Continental. Rozwiązanie po raz pierwszy weszło do produkcji seryjnej. MK C1 ma zapewniać maksymalne bezpieczeństwo i wysoki poziom komfortu prowadzenia. Znacznie skraca drogę hamowania, dając szybką reakcję pedału hamulca oraz wyeliminowanie drgań w przypadku zadziałania ABS. Opracowany przez Continental układ hamulcowy MK C1 (Integrated […]

Continental buduje nowe centrum badań nad oponami z mniszka lekarskiego
Continental buduje nowe centrum badań nad oponami z mniszka lekarskiego

Continental planuje poszerzyć projekt badawczy ,,Taraxagum – opony z kauczuku z mniszka lekarskiego” o placówkę naukową mającą na celu rozwój przemysłowej uprawy roślin i przetwarzanie pozyskanego z nich surowca na potrzeby produkcji ogumienia. Nowe centrum badań – Taraxagum Lab Anklam – ma powstać w północno-wschodniej części Niemiec w miejscowości Anklam. W pierwszej fazie projektu Continental […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!