Grupa Schaeffler na targach Automechanika 2016

, 20 września 2016, 15:37

Stoisko Schaeffler należało do największych na całych targach. Rozmach z jakim je przygotowano wskazuje, że była to bardzo ważna impreza dla grupy.

Schaeffler dysponował sporą powierzchnią, jednak miał też bardzo dużo do pokazania. Asortyment marek LUK, INA, FAG oraz Ruville wciąż się poszerza. Skupiliśmy się na nowościach.

FAG SmartSET to gotowy do montażu zestaw naprawczy łożyska koła. Mechanik otrzymuje w pudełku zestaw naprawczy SmartSET wstępnie zmontowany, nasmarowany i z już ustawionym luzem. Zestaw to propozycja specjalnie dla niezależnych warsztatów, które mogą dzięki niemu zaoszczędzić bardzo dużo czasu, a także wyeliminować ryzyko popełnienia błędów, które są możliwe przy standardowym montażu łożysk. Co ważne, używając zestawu SmartSET cała operacja montażu może zostać wykonana przez jednego mechanika.

LUK RepSet 2CV to druga generacja zestawu naprawczego do sprzęgieł suchych, stosowanych w automatycznych skrzyniach dwysprzęgłowych. Rozwiązanie to jest obecnie bardzo popularne i stosowane przez wielu producentów samochodów. Istnieje zatem duże zapotrzebowanie na rynku wtórnym na kompletne zestawy naprawcze do tego typu skrzyń. RepSet 2CV dostępny w kilku wersjach jest przeznaczony do skrzyń montowanych w pojazdach Volkswagen, Renault, Ford, wkrótce także do skrzyń Fiata. W skład zestawu wchodzą wszystkie części niezbędne do przeprowadzenia naprawy, narzędzia, a także płyta z instrukcją serwisową.

Specjalne urządzenia pokazowe prezentowały pracę niektórych podzespołów pojazdu. Na powyższym sprzęcie można było zobaczyć na własne oczy jak działa tryb "żeglowania", stosowany we współczesnych skrzyniach biegów. Mówiąc najprościej, po odpuszczeniu pedału gazu komputer sterujący rozłącza silnik ze skrzynią biegów. Dzięki temu nie występuje hamowanie silnikiem, a pojazd swobodnie toczy się na biegu jałowym.

Atrakcją stoiska Schaeffler była gra, przenosząca do świata wirtualnej rzeczywistości. Konkretnie w kosmos, w którym ukryte są… różnie części produkowane przez firmy LUK, INA czy FAG.

 

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: Grupa Schaeffler
Targi ProfiAuto Show 2016: Grupa Schaeffler

Grupa Schaeffler jak zwykle przyciągała na swoje stoisko tłumy mechaników, prowadząc liczne szkolenia techniczne. Odwiedzając stoisko firmy można było również spotkać się ze znanym driftertem – Bartkiem Ostałowskim. Drugą ważną rzeczą dla Grupy Schaeffler była prezentacja możliwości i zawartości portalu RepXpert. Ważnym elementem portalu jest też serwis informacyjny, zawierający na przykład informacje o zmianach w […]

Zestaw LuK RepSet 2CT teraz także dla skrzyń Alfa Romeo i Fiata
Zestaw LuK RepSet 2CT teraz także dla skrzyń Alfa Romeo i Fiata

Schaeffler wprowadza na rynek motoryzacyjny części zamiennych kolejny zestaw naprawczy LuK RepSet 2CT do wymiany modułu suchego sprzęgła podwójnego w samochodach Alfa Romeo i Fiat (6-biegowa skrzynia C635 DDCT). Podczas targów Automechanika 2016 we Frankfurcie zaprezentowano zestaw w technice 3D. Dzięki zestawowi LuK RepSet 2CT dla pojazdów marek Alfa Romeo i Fiat z 6-biegową skrzynią […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!