Jak rozpoznać oryginalny produkt linii Brembo Aftermarket

, 20 września 2016, 14:36

Będąc świadomym potrzeb i oczekiwań swoich klientów, Brembo stale angażuje się w działania przeciwko podrabianiu swoich produktów. Z uwagi na fakt, iż chodzi o elementy aktywnego bezpieczeństwa pojazdu, fundamentalne znaczenie ma gwarancja, że produkt zakupiony i zamontowany w samochodzie klienta to oryginalne Brembo.

Odziały firmy Brembo, zarówno samochodowa jak i motocyklowa, wdrożyły systemy weryfikujące, tak, aby chronić konsumentów przed ryzykiem zakupu nieoryginalnego towaru.

Przede wszystkim dotyczy to opakowania: poza charakterystyczną czerwienią Brembo, na opakowaniach tarcz i klocków hamulcowych Brembo Aftermarket znajdują się twarze pracowników Brembo, jako dowód poczucia przynależności i zaangażowania Brembo względem klientów. Jeśli opakowanie nie jest oznaczone przez Brembo, z całą pewnością mamy do czynienia z podróbką.

Ponadto, zarówno na tarczach, jak i na klockach hamulcowych gamy Brembo Aftermarket, umieszczony jest kod i logo Brembo, a także dane techniczne wymagane przepisami prawa. 

To nie koniec rozwiązań zapewniających autentyczność produktów Brembo Aftermarket: Na opakowaniach tarcz można sprawdzić autentyczność produktu, dzięki niemożliwemu do sfałszowania hologramowi, nadrukowanemu na etykiecie. Dalsze potwierdzenie można uzyskać poprzez zeskanowanie unikalnego kodu QR, gwarantującego autentyczność opakowania, które wszakże powinno być zaplombowane.

Natomiast na pudełkach klocków hamulcowych wiarygodność można sprawdzić na plombie zabezpieczającej przed otwarciem ze znakiem VOID. Na niej także nadrukowany jest unikalny kod QR, dający możliwość natychmiastowej weryfikacji autentyczności produktu.

Podejrzane produkty Brembo Aftermarket można zgłaszać na skrzynkę mailową trade@brembo.it. 

Dowiedz się więcej

Płonące tarcze hamulcowe, czyli morderczy test F1 [FILM]
Płonące tarcze hamulcowe, czyli morderczy test F1 [FILM]

Na etapie produkcyjnym, tarcze hamulcowe są testowane w specjalnych, całkowicie zautomatyzowanych urządzeniach. Poddawane są obciążeniom znacznie większym niż te spotykane w ruchu ulicznym. Zobaczcie jak wygląda test tarcz stosowanych w F1. Od lat firma Brembo dostarcza tarcze hamulcowe dla sportów ekstremalnych, także wyścigów F1. Choć same wyścigi są polem doświadczalnym dla producentów, pierwsze testy muszą […]

Brembo rośnie o 10% i buduje fabrykę w Chinach
Brembo rośnie o 10% i buduje fabrykę w Chinach

Firma Brembo w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku odnotowała wzrost przychodów na poziomie 10,4% względem analogicznego okresu minionego roku. Dalszą dynamikę ma zapewnić budowana w ekspresowym tempie fabryka w Chinach. W porównaniu z pierwszym półroczem roku 2015, Brembo zanotowało wzrost przychodów o 10,4 % z poziomu 1,039 mld euro do poziomu 1,147 mld. Firma wykazała […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!