Nowe opakowania oświetlenia OSRAM

, 9 września 2016, 15:42

OSRAM wprowadza nowe opakowania. Odmieniona szata graficzna pozwala na intuicyjne, oparte na kolorach, przyporządkowanie grup produktów do stylu jazdy i oczekiwań kierowców związanych z oświetleniem.

– Wzory zostały opracowane w oparciu o badania rynku oraz skojarzenia kolorystyczne funkcjonujące w świadomości klientów na motoryzacyjnym rynku wtórnym – tłumaczy Magdalena Bogusz, marketing menedżer w segmencie oświetlenia motoryzacyjnego marki OSRAM.

Duża grupa kierowców to użytkownicy ceniący sobie maksimum bezpieczeństwa i bardzo wydajne światło, jeżdżący często nocą i poza obszarem zabudowanym. Do nich adresowane są źródła światła serii Night Breaker i Silverstar w ciemnoczerwonych opakowaniach.

Użytkownicy lubiący wyróżniać się na drodze, stawiający na indywidualność i wygląd wybierają bardziej zimną, niebieskawą barwę światła. W ofercie OSRAM takie produkty znajdą się w niebieskich opakowaniach – seria Cool Blue Intense.

Popularną linię Ultra Life, o wydłużonej trwałości, charakteryzuje kolor zielony. Decydują się na nią najczęściej kierowcy, którzy przywiązują szczególną wagę do trwałości i niezawodności.

Żarówki i lampy ksenonowe linii Original mają biało-pomarańczowe opakowania.

Swój kolor opakowań – szary lub czarny, zależnie od wersji – mają także produkty oparte na technologii LED.

Na każdym z nowych opakowań znajdzie się piktogram pojazdu, do którego przeznaczone są konkretne produkty – do samochodu, motocykla, skutera czy ciężarówki. Lampy ksenonowe wszystkich grup produktów zostały dodatkowo wyróżnione kolorem srebrnym dla jeszcze łatwiejszego rozróżnienia technologii.

W ostatnim czasie rośnie liczba podrabianych części samochodowych, w tym także oświetleniowych, m.in. palników ksenonowych. Właśnie dla lamp wyładowczych, firma OSRAM wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia. Na każdym opakowaniu znajduje się kod, a na lampie dane, które razem tworzą unikalny zestaw informacji, pomocny klientowi w zweryfikowaniu oryginalności produktu. Można tego dokonać za pośrednictwem strony www.osram.com/trust.

Dowiedz się więcej

OSRAM na targach Automechanika 2016
OSRAM na targach Automechanika 2016

„Do wszystkiego, co przed Tobą” – pod takim hasłem firma OSRAM podczas targów techniki motoryzacyjnej we Frankfurcie, Automechanika 2016, prezentowała swoje najnowsze rozwiązania. Frma OSRAM w tym roku prezentowała szereg nowoczesnych rozwiązań – mówi Hans-Joachim Schwabe, prezes Specialty Lighting w firmie OSRAM. Można było u nas zapoznać się zarówno z produktami o maksymalnych osiągach jak […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kartyk, 25 października 2016, 16:05 1 0

Fajna opcja. Dzięki tym nowym opakowaniom nie muszę się wczytywać, tylko szablonowo wiem które z żarówek są dla mnie. Wiele osób dzięki temu uniknie pomyłki. Cenię sobie produkty tej firmy, więc nowe opakowania to jedynie kolejny plus ;)

Odpowiedz

Maggi, 13 stycznia 2017, 17:53 0 0

Te nowe opakowania i mnie odpowiadają. Kolor pomagający na szybko wybrać odpowiednie opakowanie to jedno, ale wszystko jest mega czytelnie pokazane, rozpisane i rozrysowane. Do tego to OSRAM trust - fajnie pomyślane.

Odpowiedz

ADAM, 19 stycznia 2017, 13:56 0 0

Maggi - swoje ksenony kupowałem na allegro i raczej od niby zaufanego sprzedawcy, ale wolałem sprawdzić czy mam oryginały, bo na podróbki czasem można się nabrać. Na szczęście weryfikacja na stronie jest prosta.

Odpowiedz