Tuning oświetlenia

, 7 września 2016, 14:28

Istotną częścią tuningu wizualnego są modyfikacje fabrycznego oświetlenia. Szeroki wachlarz produktów dostępnych w ofercie Inter Cars pozwala w prosty sposób spersonalizować oraz usprawnić każde źródło światła w samochodzie.

Wymagający kierowcy często sięgają po ksenonowe zestawy do konwersji reflektorów halogenowych. TUOLOH7CAN to bez wątpienia najpopularniejszy z produktów oferowanych przez Inter Cars. Palniki z ceramiczną izolacją i metalową podstawą gwarantują długą żywotność, a perfekcyjnie dobrana ogniskowa pozwala, aby lustro reflektora całą wiązkę światła odbiło na drogę, nie oślepiając przy tym kierowców jadących z naprzeciwka. Aby jednak zestaw ksenonowy działał prawidło i nie powodował błędów w komputerze pokładowym samochodu, niezbędny jest odpowiedni dobór przetwornicy.

TUOLO-BALAST-CAN to sprawdzony owoc wieloletnich doświadczeń firmy Inter Cars na polu tuningu samochodowego. Cyfrowy układ, sterowany 64-bitowym procesorem daje komfort użytkowania w każdym samochodzie. Magistrala CAN współpracuje z przetwornicą nie wyświetlając błędów oraz nie powodując zakłóceń w żadnym innym peryferyjnym podzespole samochodu. Efekt świecenia zimnego i silnego światła ksenonowego często nie współgra ze światłem standardowej żarówki. Rozwiązaniem są zamienniki żarówek w postaci diod LED, których montaż w światłach pozycyjnych, oświetleniu tablicy czy też wnętrza jest nie tylko prosty, ale również przynosi trwały i atrakcyjny wizualnie efekt. Inter Cars pod marką Mammooth oferuje blisko 100 modeli żarówek LED różnych typów i różnej mocy. Daje to niezliczoną liczbę kombinacji oświetlenia zarówno pod względem kolorystyki, jasności, jak i kierunku rozpraszania światła. Stopień zaawansowania technologicznego diod LED Mammooth zastał podzielony na segmenty. Nowością są też diody LED przeznaczone do samochodów z instalacją 24 V.

Off-road

W Polsce z roku na rok przybywa miłośników sportów off-roadowych, które dostarczają niezapomnianych wrażeń podczas przemierzania dzikich bezdroży za kierownicą ciężkiej maszyny ze stali. Podczas jazdy terenowej przychodzi nam zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami – błotniste doły, koleiny, rzeki, strome zjazdy i podjazdy, zmienna pogoda. Ciężko wyobrazić sobie nocną podróż po bezdrożach w blasku niezbyt mocnego, fabrycznego oświetlenia, dlatego Inter Cars, mając na uwadze potrzeby fanów jazdy terenowej, proponuje serię solidnych light barów LED, które zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najsurowszym warunkom. Aluminiowa obudowa lamp gwarantuje ponadprzeciętną wytrzymałość, zaś liczne, mocne i wydajne 3W LEDy renomowanej marki OSRAM Opto Semiconductors zapewniają kierowcy doskonałą widoczność poprzez większą ilość emitowanego światła, niż jakiekolwiek inne podobne na rynku produkty. Light bary posiadają certyfikat wodoszczelności IP68, niezawodnie działają zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach, oraz bez przeróbek można je stosować w samochodach z instalacją 12 V oraz 24 V.

Tuning oświetlenia to nie tylko poprawa wyglądu auta, ale również oszczędzanie energii, spalania, mniejsze zmęczenie wzroku i większe bezpieczeństwo przy poruszaniu się w trudnych warunkach atmosferycznych i w nocy.

Trzeba być jednak świadomym, iż większość przeróbek związanych z modyfikacją oświetlenia w pojazdach nie jest dopuszczanych przez polskie prawo, gdyż produkty tego typu nie posiadają homologacji. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że podczas wszelkiego rodzaju imprez Tuningowych, Off-road lub KJT-sów większość aut takie modyfikacje posiada i spełniają one wyznaczoną im rolę.

Dowiedz się więcej

Specjalna edycja gry Car Mechanic od Inter Cars
Specjalna edycja gry Car Mechanic od Inter Cars

Inter Cars nawiązał współpracę z firmą PlayWay, czego owocem jest specjalna edycja gry Car Mechanic, która kierowana jest do uczniów szkół biorących udział w programie „Młode Kadry”. Projekt zakłada popularyzację zawodu z wykorzystaniem innowacyjnych na skalę europejską możliwości, jakie daje nam symulator pracy mechanika. Takie rozwiązanie stworzy nowe standardy edukacji oraz zrewolucjonizuje rynek szkoleń dla […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!