Zmiany w IC Katalogu Online

, 7 września 2016, 12:32

IC Katalog Online działa w nowej odsłonie. Aktualna szata graficzna to odpowiedź na wyniki badań dotyczących doświadczeń użytkowników, a także nowe trendy w budowaniu interfejsów.

IC Katalog Online jest podstawowym narzędziem komunikacji Inter Cars z klientami. Od lipca działa on w nowej szacie graficznej. To  jednak nie tylko nowe kolory – wzbogacone zostało m.in. okno wyboru części dla wybranego typu pojazdu.

W tym module w łatwy sposób można po pierwsze wybrać poszukiwaną grupę towarową przez wpisywanie tekstu w polu zaznaczonym na rysunku. To wygodny sposób wyszukiwania, ponieważ w miarę wpisywania tekstu niepotrzebne grupy towarowe będą znikać i pozostaną tylko te, które w nazwie zawierają wpisywaną frazę. Wpisując zatem „kloc”, drzewko grup szybko zawęzi się, pozostawiając na polu bitwy właśnie poszukiwaną grupę, czyli „klocek hamulcowy”.

Po drugie, powyższe okno zawiera aktywny moduł „Wyszukiwanie po grafice”. W tym module można przejść do graficznego wyszukiwania, aby łatwo dobrać części układu wydechowego, części zawieszenia czy inne elementy na podstawie załączonych schematów i obrazków do wybranego typu pojazdu.

Kolejna dogodność to możliwość przejścia bezpośrednio do modułu „Opony”, gdzie automatycznie będą przefiltrowane tylko te parametry opon, które pasują dla wybranego typu. A więc znowu jest to spora oszczędność czasu i klikania.

Bardzo przydatnym udogodnieniem dla użytkowników jest pojawienie się możliwości szybkiego przejścia z wyszukiwania w „Pełnej ofercie” do ostatnio wybranego typu pojazdu – robi się to za pomocą ikony „Przejdź do” w górnej części ekranu. Przykładowo – klient odnalazł poszukiwany typ pojazdu Seat Toledo II 1,9TDI 110KM, wyszukał z katalogu odpowiednie dla niego klocki hamulcowe, a potem przeszedł do „Pełnej oferty”, wpisując znany mu indeks z pamięci. Wówczas przypomniał sobie, że potrzebuje jeszcze kompletu tarcz hamulcowych. Nie musi w tym celu wracać do „Historii wyszukiwania” ani wyszukiwać Toledo na nowo. Wystarczy kliknąć właśnie ikonę „Przejdź do” i od razu trafi się do modułu wyboru części dla ostatnio zdefiniowanego typu.

Wraz z nową odsłoną graficzną katalogu pojawiły się także logotypy producentów widoczne zarówno w oknie wyszukiwania części dedykowanych dla wybranego typu pojazdu, jak i w module „Pełna oferta”.

W przypadku pytań dotyczących IC Katalogu Online, Inter Cars zachęca do kontaktu pod adresem katalog@intercars.eu lub pod nr telefonu 22 714 11 13.

Dowiedz się więcej

Inter Cars prezentuje nowe Wiadomości IC
Inter Cars prezentuje nowe Wiadomości IC

W najbliższych dniach do klientów Inter Cars dotrze najnowsze wydanie magazynu Wiadomości IC. Jak zawsze, nie brakuje w nim porad technicznych, informacji produktowych i wieści z branży. Tematyka wrześniowego numeru Wiadomości IC nieuchronnie zwiastuje nadejście jesieni. W wydaniu wiele miejsca poświęcono bowiem tematom, związanym z tą porą roku, jak m.in. świece żarowe, układ hamulcowy, zawieszenie, […]

Uczestnicy programu „Młode Kadry” zagrają w specjalną edycję gry
Uczestnicy programu „Młode Kadry” zagrają w specjalną edycję gry

Inter Cars nawiązał współpracę z firmą PlayWay, czego owocem jest specjalna edycja gry Car Mechanic, która kierowana jest do uczniów szkół biorących udział w programie „Młode Kadry”. Projekt zakłada popularyzację zawodu mechanika z wykorzystaniem innowacyjnych na skalę europejską możliwości, jakie daje symulator pracy mechanika. Takie rozwiązanie stworzy nowe standardy edukacji oraz rewolucjonizuje rynek szkoleń dla […]

Systemy wtryskowe – szersza oferta dystrybutora
Systemy wtryskowe – szersza oferta dystrybutora

Inter Cars rozbudował swoją ofertę podzespołów i części zamiennych układów wtryskowych silników oraz układów zasilania i sterowania pracą silnika. Aparatura wtryskowa silnika spalinowego oraz osprzęt silnika (osprzęt rozumiany jako elementy układów zasilania oraz sterowania pracą silnika, jak np. zawory elektropneumatyczne, zawory EGR, MAP sensory, modułowe kolektory dolotowe, pompy zasilające paliwa, pompy podciśnienia, itp.) to najbardziej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!