Byliśmy na otwarciu nowego centrum Magneti Marelli

, 8 września 2016, 19:54

Magneti Marelli kilka kilometrów pod Sosnowcem otworzyło nowe centrum logistyczne i szkoleniowe. To już 5 kolejna przeprowadzka Magneti w przeciągu 15 lat funkcjonowania w Polsce. Nowy magazyn jest o 52 proc. większy od poprzedniego, który znajdował się w Mysłowicach.

To właśnie stąd na rynki wschodnioeuropejskie będą wyjeżdżały towary włoskiego producenta części samochodowych. W magazynie znajduje się 14 tys. części samochodowych. Polski oddział Magneti Marelli Aftermarket odpowiada za całą Europę Środkową i Wschodnią, liczoną razem z Rosją i azjatyckimi krajami, które swego czasu należały do ZSRR.

Magazyn ma łączną powierzchnię 6.740 m2, posiada 12 doków do nadawania przesyłek, które można odbierać z poziomu zero. Magazyn pracuje pełną parą na 3 zmiany – 24h na dobę. Magneti Marelli zamierza uruchomić niedługo system geolokalizacji wraz z aktywnym linkiem śledzenia przesyłki i miejsca jej doręczenia.

– Obecnie do magazynu wchodzi 6 tys. linii produktów miesięcznie, co oznacza około 135 dostaw.  Z magazynów w Polsce wyjeżdża miesięcznie 2000 dostaw zawierających w sumie 550 000 części. – powiedziała Anna Rynczuk, kierownik działu logistyki Magneti Marelli. 

Nowe centrum szkoleniowe

Oprócz samego magazynu na miejscu zlokalizowane jest również centrum szkoleniowe, w którym mechanicy mogą podnosić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę. Powierzchnia nowego ośrodka to 300 m2 i stanowi w pełni wyposażoną przestrzeń do prowadzenia zarówno zajęć teoretycznych, jak i praktycznych z zakresu mechaniki i obsługi pojazdów samochodowych. Na miejscu przeprowadzane będą wszystkie najważniejsze szkolenia Magneti Marelli na Polskę. Umozliwiać ma to specjalnie wyposażone centrum szkoleniowe. Na miejscu znajdziemy:

  • nowoczesne stanowisko do diagnozowania i naprawy wtryskiwaczy
  • urządzenia do wymianu i obsługi oleju silnikowego
  • stanowisko do diagnostyki i symulacji usterek systemów TPMS
  • urządzenia oraz stanowisko do prezentacji wymiany rozrządu.
  • stanowisko do symulacji usterek i diagnostyki klimatyzacji samochodowych i stacjonarnych
  • stanowisko do obsługi i prezentacji ustawień geometrii pojazdu
  • stanowiska do prezentacji wymiany i obsługi ogumienia
  • stanowisko do diagnostyki i testowania akumulatorów
  • urządzenia do analizy spalin

Specjalistyczne przyrządy, doświadczeni prowadzący i bogaty harmonogram szkoleń (szczegóły można znaleźć na stronie Magneti Marelli w zakładce szkolenia) sprawiają, że sosnowieckie centrum Magneti Marelli zagości na stałe mapie specjalistycznych szkoleń dla mechaników.

Nowy obiekt szkoleniowy i magazynowy znajduje się przy ul. Inwestycyjnej 6 w Sosnowcu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

jojo, 12 września 2016, 18:00 0 0

zeby jeszcze tak po kilku miesiacach nie przysyłali backorderow to byloby cos...
rekord o jakim slyszalem to backorder po 18miesiacach... mistrzowie

Odpowiedz