Ten producent dostarczy opony do nowej Alfa Romeo Giulia

, 6 września 2016, 10:02

Wybrano opony na montaż fabryczny do nowej Alfa Romeo Giulia. Są to Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 oraz EfficientGrip Performance.

Nowe letnie opony z segmentu Ultra High Performance – Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 – zostały zaprojektowane, aby spełniać oczekiwania kierowców mocnych sedanów i samochodów sportowych. W zależności od wersji pojazdu ogumienie montowane będzie na wszystkich czterech kołach w jednym rozmiarze (225/45 R18 91Y) lub parami (225/45 R18 91Y na przód i 255/40 R18 95Y na tył).

Oba rozmiary będą wyposażone w technologię Goodyear RunOnFlat, której głównym elementem są wzmocnione ściany boczne, zdolne utrzymać ciężar samochodu na dystansie do 80 km  po przebiciu i całkowitej utracie ciśnienia w oponie.

Opracowane dla uzyskania maksymalnej oszczędności energii ogumienie Goodyear EfficientGrip Performance będzie montowane w rozmiarze 205/60 R16 92W. Ze względu na niskie opory toczenia opony znajdą się na wyposażeniu wersji Giulia „AE” („Advanced Efficiency”), w której w szczególny nacisk położono na obniżenie emisji dwutlenku węgla.

Wszystkie opony będą nosić oznaczenie „AR”, świadczące o tym, że są certyfikowane przez Alfa Romeo jako oryginalne wyposażenie pojazdów.

W nowym Alfa Romeo Giulia zastosowano najlepsze materiały, najnowocześniejsze technologie, aerodynamiczną konstrukcję i optymalne rozłożenie masy, aby uzyskać najwyższe osiągi. Na oponach Eagle F1 Asymmetric 3 Giulia wyróżniać się będzie parametrami hamownia, reaktywnym prowadzeniem i kontrolą zarówno podczas jazdy na suchej, jak i mokrej nawierzchni, zapewniając jednocześnie komfort i przyjemność z jazdy. Ogumienie Goodyear EfficientGrip Performance zapewnia z kolei szczególne osiągi jeśli chodzi o emisję CO2 i efektywność paliwową.

– „Z dumą wzięliśmy udział w projektowaniu nowego Alfa Romeo Giulia. Oba produkty wybrane przez włoską markę znakomicie pasują do kierowców Giulii, którym zależy na doskonałym prowadzeniu w każdych warunkach, a jednocześnie na komforcie jazdy, przy zachowaniu ekonomiki paliwowej, która jest ważnym czynnikiem zarówno dla partnerów OEM, jak i konsumentów” – powiedział Nick Harley, Goodyear Managing Director OE Consumer EMEA.

Dowiedz się więcej

Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu ThinkGoodMobility
Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu ThinkGoodMobility

Zaprojektowany przez polskiego studenta innowacyjny system odzyskiwania energii oraz inteligentnego zarządzania ruchem zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ThinkGoodMobility Challenge. Konkurs zorganizowała firma Goodyear. Artur Ząbczyk wygrał konkurs, łącząc w swojej pracy innowacyjny system odzyskiwania energii oraz inteligentne zarządzanie ruchem. System MaRS (Management and Recovery System) jest innowacyjnym połączeniem układu, który odzyskuje energię z samochodów […]

Najnowsza generacja Scenica na oponach Goodyeara
Najnowsza generacja Scenica na oponach Goodyeara

Opony Goodyear będą montowane w najnowszej generacji modelu Renault Scenic. Na wyposażeniu fabrycznym wszystkich wersji pojazdu znajdzie się jeden rozmiar ogumienia. Marka Renault zdecydowała się na wybór najnowszej innowacji amerykańskiego koncernu, oponę typu Tall and Narrow 195/55R20 95H XL. Kolejna generacja Renault Scenic będzie poruszać się na oponach Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarze 195/55R20 95H […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!