Jesienią sprawdź wycieraczki i wymień je na Bosch

, 1 września 2016, 0:33

Jesienią widoczność pogarsza się zmniejszając bezpieczeństwo jazdy. Dlatego zawsze oprócz zmiany oleju, filtrów czy serwisowania hamulców, należy sprawdzić stan piór wycieraczek i poinformować kierowcę w razie konieczności wymiany. Jest to nie tylko szansa dodatkowego zarobku dla warsztatu, ale i troska o bezpieczeństwo kierowcy.

z1

Jak uzasadniać zakup wycieraczki?

Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania pióra, gumy, spojlera i adaptera wycieraczek Bosch, która pozwala uniknąć pisków, smug i przeskakiwania.

Czym się różnią typy wycieraczek?

Wycieraczki różnią się konstrukcją, materiałem gumy pióra, spojlerem, adapterem i dokładnością wykonania. Nowoczesna konstrukcja to wycieraczka płaska, a tradycyjna to szkieletowa z przegubami. Pióro w wycieraczkach Aerotwin i Twin jest wykonane z 2 rodzajów gumy – miękkiej i twardej, co zapewnia cichą pracę i skuteczne oczyszczanie. Pióro w wypadku Eco jest wykonane z gumy naturalnej. Spojler zapewnia lepszy docisk pióra przy szybkiej jeździe. Adaptery to odpowiedź na coraz większą liczbę mocowań obecną na rynku.

Aerotwin – najskuteczniejsze oczyszczanie

z2Płaskie wycieraczki Aerotwin mają największą skuteczność oczyszczania. Równomierny docisk pióra na całej długości umożliwia metalowa szyna stabilizująca Evodium. Aerotwin ma ułatwiającą poślizg polimerową powłokę gumy (technologia Power Protection Plus). Zapewnia ona cichą pracę pióra. Syntetyczna guma pióra odpowiada za wydłużenie żywotności.

Co wyróżnia wycieraczki Aerotwin? – skuteczność i cicha praca: pióro z 2 rodzajów gumy – miękkiej i twardej – żywotność: syntetyczna guma pióra z polimerową powłoką – bardzo szeroka oferta zestawów dedykowanych dopasowanych do danego modelu samochodu

Zestaw dedykowany Aerotwin – dopasowany do samochodu

Długość, adapter i dogięcie piór w zestawie są zawsze dopasowane do pojazdu. Zestawy Aerotwin wyróżnia też lepsza aerodynamika – za sprawą asymetrycznego spojlera o dużej powierzchni.

Aerotwin Plus – rozwiązanie uniwersalne do nowych modeli samochodów

W nowych modelach samochodów pojawia się coraz więcej rodzajów mocowań. Rozwiązaniem uniwersalnym są wycieraczki Aerotwin Plus z 4 adapterami, obsługującymi 10 najpopularniejszych typów mocowań. Zaopatrując się w wycieraczki Aerotwin Plus o 15 długościach od 340 do 800 mm na stojaku można zaoferować wycieraczki do 90% samochodów z dedykowanymi typami ramion.

Aerotwin Retrofit -wycieraczki płaskie na tradycyjny hak

W programie znajduje się 14 wycieraczek pojedynczych przeznaczonych na tradycyjne mocowanie hakowe oraz ponad 40 kompletów. Zestawy wycieraczek Aerotwin Retrofit mają ulepszoną aerodynamikę, z asymetrycznym spojlerem zwiększającym docisk przy dużej prędkości jazdy.

Twin – szkieletowe wycieraczki premium

Twin to zestawy wycieraczek szkieletowychz piórem z 2 rodzajów gumy. Twarda dolna część pozwala na skuteczne oczyszczanie, a miękka górna na cichą pracę bez pisków. Zestawy Twin są dobrane do danego modelu samochodu. Jeśli to niezbędne dla dobrego oczyszczania, to pióro od strony pasażera ma zakrzywioną konstrukcję, dopasowaną do krzywizny szyby. W programie występują też zestawy ze spojlerem – Twin Spoiler.

Eco – opłacalne rozwiązanie

Program 10 wycieraczek szkieletowych Eco do starszych modeli samochodów na tradycyjne hakowe mocowanie. Ich pióra wykonane są z naturalnej gumy z grafitową powłoką poślizgową, a metalowe szkielety są wytrzymałe i odporne na korozję. To ekonomiczna cena za jakość Bosch.

Dowiedz się więcej

Żarówki Bosch – jeszcze więcej światła!
Żarówki Bosch – jeszcze więcej światła!

Program 12V żarówek Bosch pozwala szybko i łatwo odnaleźć produkt idealnie spełniający oczekiwania kierowców. Użytkownicy mają do wyboru jedną spośród 4 linii żarówek: Pure Light, Longlife Daytime, Gigalight Plus 120 oraz Xenon Silver. Linia żarówek Pure Light to standardowy program żarówek o jakości OEM, stosowanych w reflektorach oraz pozostałym oświetleniu. Duża liczba referencji (ponad 50) […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!