Wadliwy filtr paliwa Filtron PP 841/6 – akcja naprawcza

, 25 sierpnia 2016, 12:20

Na ogół akcje naprawcze kojarzą się z wadami fabrycznymi samochodów i wezwaniem do akcji serwisowej klientów. Tym razem mamy jednak do czynienia z jednym podzespołem z rynku aftermarketowego. Producent dokłada starań, aby zminimalizować ewentualne negatywne skutki wadliwej części.

Poniżej zamieszczamy pełen komunikat producenta filtrów:


"WAŻNE OSTRZEŻENE DOT. BEZPIECZEŃSTWA


MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. wycofuje filtry paliwa PP 841/6 od maja do grudnia 2015 sprzedawane pod znakami [PP 841/6; WF 8309].

Wada produkcyjna filtra paliwa PP 841/6 może pod ciśnieniem roboczym układu paliwowego spowodować wyciek oleju napędowego. Użytkowanie produktu nie powinno normalnie powodować żadnych poważnych zagrożeń.

Jeśli posiadasz filtr paliwa PP 841/6, spójrz na zdjęcia poniżej, aby określić, czy Twój filtr paliwa posiada wadę.

Jeśli podejrzewasz, że posiadasz wadliwy filtr paliwa, ale nie jesteś w stanie sam tego potwierdzić, wówczas, w celu przeprowadzenia inspekcji, należy skonsultować się z warsztatem samochodowym, w którym go kupiłeś.
Jeśli posiadasz wadliwy filtr paliwa, dany warsztat samochodowy go zutylizuje i otrzymasz produkt zamienny lub pełny zwrot ceny zakupu, w zależności od opcji, którą preferujesz. MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. pokryje koszty odnoszące się do wymiany lub zwrotu danych filtrów paliwa.
Jeśli Twój filtr paliwa nie jest wadliwy, MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. pokryje również koszty odnoszące się do kontroli silnika.


MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. będzie organizować płatności bezpośrednio z warsztatem samochodowym, w którym zakupiony został filtr paliwa.

Alternatywnie, aby przystąpić do kontroli silnika, możesz również skonsultować się ze swoim lokalnym warsztatem samochodowym.
Jeśli posiadasz wadliwy filtr paliwa, należy go zezłomować i wymienić na inny produkt. MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. pokryje koszty odnoszące się do wymiany.
Jeśli Twój filtr paliwa nie jest wadliwy, MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. pokryje również koszty odnoszące się do kontroli silnika.
 

Dziękujemy za wysłanie faktury od Twojego lokalnego warsztatu samochodowego do MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. na adres podany poniżej.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i dziękujemy za Państwa współpracę."

 

"Proszę zutylizować filtry z trójkątem znajdującym się na ustalaczu widocznym na zdjęciach."

Polecamy zatem przejżeć swoje magazyny w poszukiwaniu wadliwej części, aby pomóc uniknąć nieprzyjemności i ewentualnych kosztów klientom.

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: Filtron
Targi ProfiAuto Show 2016: Filtron

Bioknight to najważniejszy element tegorocznej targowej ekspozycji Filtronu. Bioknight to specjalne okreśelenie filtrów, posiadających dwufazową powłokę antybakteryjną, która usuwa z powietrza niemal wszystkie szkodliwe bakterie i alergeny. Tym co wyróżnia Filtron jest fakt, że Bioknight znajduje się zarówno w filtrach standardowych, jak i tych z węglem aktywnym. Większość firm oferuje filtry antybakteryjne jako dodatkową linię produktową, zarezerwowaną […]

Nowy standard jakości filtrów kabinowych FILTRON
Nowy standard jakości filtrów kabinowych FILTRON

FILTRON wprowadza na rynek nowe filtry kabinowe z systemem BIOKNIGHT, który usuwa z powietrza niemal 100% bakterii i alergenów oraz zapobiega powstawaniu alergennych pleśni i grzybów.   Według Światowej Organizacji Zdrowia reakcje alergiczne znajdują się na 3. miejscu wśród najczęściej występujących schorzeń przewlekłych na świecie. Ocenia się, że 25–30% populacji ludzkiej ma objawy chorób alergicznych, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

mech, 19 września 2016, 15:12 0 0

W filtrach PZL Sędziszów takie rzeczy się nie dzieją. Polecam tanie filtry i oleje na [LINK]

Odpowiedz