Kager filtruje

, 14 września 2005, 0:00

Filtry to elementy powszechnie stosowane w różnych urządzeniach technicznych używanych w życiu codziennym. Różnorodność zastosowań jest ogromna, ale cel podobny: oczyszczanie przepływających przez filtr cieczy lub gazów z zanieczyszczeń. Filtry mają więc bardzo duże znaczenie w motoryzacji, a skuteczność filtracji decyduje o żywotności silnika, sprawności układu zasilania, efektywności systemu klimatyzacji i wentylacji, poziomie zużycia paliwa czy też emisji szkodliwych związków do środowiska.

Od sierpnia 2005 w ofercie firmy Fota S.A. znajdują się filtry oleju, paliwa, powietrza oraz kabinowe marki Kager, należącej do Foty.


Filtry Kager produkowane są na tych samych liniach technologicznych co filtry stosowane przez producentów samochodów na pierwsze wyposażenie. Producenci filtrów Kager to firmy dysponujące certyfikatami zgodności systemów zarządzania jakością z normami ISO 9001:2000, ISO 16949 (system zarządzania jakością stosowany w branży motoryzacyjnej), VDA 6.1 (zestaw wymagań Niemieckiego Stowarzyszenia Samochodowego uznany przez wszystkich niemieckich producentów samochodów) czy też QS-9000 (system ustanowiony przez Chryslera, Forda i General Motors na podstawie normy ISO 9001 z roku 1994, rozszerzonej o wymagania specyficzne dla sektora motoryzacyjnego).

]1L[
O jakości filtrów Kager świadczą też zastosowane materiały i półfabrykaty. Są one dostarczane przez uznanych producentów z USA lub Niemiec. Zastosowany impregnowany papier filtracyjny zapewnia wysoki poziom filtracji i trwałość filtra, a właściwe uformowanie papieru w plisy zwiększa powierzchnię filtracyjną. Duże znaczenie mają też odpowiednio skomponowane mieszanki poliuretanowe tworzące korpus filtra i nadające mu kształt dokładnie dopasowany do obudowy, a także kleje spajające materiał filtracyjny z elementami korpusu i mechanicznie wzmacniające powierzchnię filtrującą oraz uszczelki i stal, z której wytwarza się puszki, denka, rdzenie wzmacniające, elementy zaworów.


Wszystkie filtry marki Kager są poddawane wnikliwej kontroli jakościowej. Jakość bada się za pomocą skomputeryzowanych urządzeń, a standardowe testy obejmują:
– badanie składu chemicznego mieszanek poliuretanowych na korpusy, denka i materiały uszczelniające;
– badania skuteczności filtracji i trwałości elementów filtrujących (papieru i włóknin);
– próby szczelności filtrów;
– próby trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.


Filtry Kager to także produkty ekologiczne, wytwarzane zgodnie z przepisami ochrony środowiska już na etapie rozwoju produktu. Poddawane są w tym zakresie kontroli odpadów stałych, płynów, substancji niebezpiecznych i emisji gazów.


Oferta Kagera obejmuje ponad 800 najbardziej popularnych referencji – filtrów stosowanych w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!