Zadbaj o bezproblemowy odbiór odpadów

, 24 sierpnia 2016, 23:46

Inter Cars poleca swoim klientom system CBR BIO, czyli elektroniczny program do obsługi gospodarki odpadami. Powstał on po to, aby usprawnić komunikację między klientem Bio Service oraz operatorem logistycznym, w tym przypadku firmą odbierającą odpady.

Dzięki programowi nastąpiła automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzyma numer zgłoszenia. Przy każdej zmianie statusu zamówienia zmieni się jego nazwa na odpowiednio – zgłoszenie utworzone, nowe, oczekujące na potwierdzenie, przyjęte, zrealizowane oraz odrzucone. Niniejszy program umożliwił zawarcie różnych usług w jednym miejscu, bez konieczności przelogowania się do innych aplikacji. Takie rozwiązanie zostało stworzone w celu uproszczenia procesu odbioru odpadów, a także szybkiej realizacji otrzymanych zgłoszeń.

Klient, który już korzysta z IC Katalogu Online i ma podpisaną umowę w Bio Service, będzie miał automatyczny dostęp do CBR BIO. Osoba, która nie korzysta z IC Katalogu Online, będzie miała dostęp do Bio Service przez link na stronie www.bio-service.pl (zakładka CBR BIO) lub bezpośrednio po wejściu na stronę programu www.cbr.intercars.eu. Login i hasło klient otrzyma w tym wypadku indywidualnie.

Po zalogowaniu się do programu CBR BIO klient tworzy zgłoszenie, aby zamówić usługę odebrania odpadów z warsztatu. Wybiera kody odpadów, tak jak indeksy w IC Katalogu Online. Każdy z nich jest opisany, dzięki czemu wiadomo, czego dotyczy (kody odpadów odpowiadają kodom na pojemnikach, które znajdują się w warsztacie klienta).

W oknie ilość/kilogramy klient wpisuje orientacyjną wagę danego kodu, który jest do odebrania. Koszt utylizacji za podaną ilość oddawanego odpadu uzupełniany jest automatycznie. Taką czynność powtarzamy tyle razy, ile mamy do oddania odpadów według tabeli kodów odpadów.

Jeżeli odpadem jest olej przepracowany, złom akumulatorowy, złom metalowy, można negocjować cenę za odbiór z operatorem logistycznym. Do tego jest wydzielona specjalna opcja komunikacji klienta z operatorem.

System automatycznie podlicza koszty odbioru odpadów. Jeśli na zgłoszeniu są odpady podlegające zapłacie i odsprzedaży, system przelicza dane i podaje różnicę, która w zależności od tego, czego jest więcej, pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi albo jaką otrzyma się od operatora. Ma to miejsce na przykład w przypadku, kiedy klient sprzedaje operatorowi olej przepracowany.

Jeżeli zostały wprowadzone wszystkie kody, które warsztat chce, aby zostały odebrane, akceptujemy zgłoszenie przez kliknięcie przycisku ZGŁOŚ. Automatycznie przekierowywane jest ono do operatora logistycznego oraz nadawany jest mu numer i status zamówienia. Zgłoszenie jest zapisywane w archiwum.

Dowiedz się więcej

Nowy program do obsługi gospodarki odpadami
Nowy program do obsługi gospodarki odpadami

Projekt Bio Service wdraża nowy program do obsługi gospodarki odpadami. Nazywa się CBR BIO. Program powstał po to, aby usprawnić komunikację między klientem BIO SERVICE oraz operatorem logistycznym, w tym przypadku dedykowaną firmą odbierającą odpady. Dzięki programowi CBR BIO nastąpi automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzyma numer zgłoszenia. Przy […]

Pierwsze losowanie Loterii Mistrzów Warsztatu rozstrzygnięte
Pierwsze losowanie Loterii Mistrzów Warsztatu rozstrzygnięte

Odbyło się pierwsze losowanie w ramach Loterii Mistrzów Warsztatu. Nagroda w wysokości 10 000 zł trafiła do klienta Inter Cars z Kostrzyna. Loteria Mistrzów Warsztatu to promocja skierowana do wszystkich klientów Inter Cars, którzy w momencie jej uruchomienia zostali zidentyfikowani w systemie sprzedażowym spółki jako warsztat, sklep z warsztatem lub firma transportowa. W jej ramach […]

Turbosprężarki do motorsportu w Inter Cars
Turbosprężarki do motorsportu w Inter Cars

Garrett to jeden z największych producentów turbosprężarek używanych do sportu oraz szeroko pojętego tuningu samochodów. Marka jest znana wszystkim tym, którzy przynajmniej odrobinę interesują się sportami motorowymi. Cechą charakterystyczną turbin tej marki jest system łożysk kulkowych wykorzystywany do ich produkcji. Garrett oferuje klientom szeroką gamę turbosprężarek – od GT25 do GT55 – które można znaleźć […]

Efektywność energetyczna w warsztatach samochodowych
Efektywność energetyczna w warsztatach samochodowych

Od kilku lat zwraca się powszechnie uwagę na efektywność energetyczną w skali przemysłowej, w działalności gospodarczej średnich i małych przedsiębiorstw jak i w gospodarstwach domowych.   Efektywność energetyczna to ilość zaoszczędzonej energii ustalona w drodze pomiaru lub oszacowania zużycia przed wdrożeniem środków mających na celu poprawę efektywności jej wykorzystania i po ich wdrożeniu. Inaczej możemy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!