Filtr oleju do 1500-konnego Bugatti

, 5 sierpnia 2016, 9:46

Inżynierowie firmy Hengst we współpracy z konstruktorami nowego Bugatti opracowali zintegrowany moduł filtra oleju do najmocniejszej jednostki napędowej na świecie – 1500-konnego silnika Bugatti Chiron.

 

Unikalne rozwiązania filtracji oleju Hengst, które są seryjnie montowane fabrycznie w samochodach osobowych i użytkowych powstają w centrum badawczym firmy w Munster (Niemcy – północna Westfalia) . Ostatnio firma zaprezentowała rozwiązanie zastosowane w nowym Bugatti Chiron – zintegrowany moduł filtracji oleju umiejscowiony w górnej części miski olejowej.

Kompaktowy moduł ma ograniczoną do minimum wagę i wykorzystuje przestrzeń wokół silnika w optymalny sposób. Innowacyjność polega na wykonaniu z jednego odlewu konektora łączącego filtr oleju z chłodnicą. W związku z tym nie ma potrzeby montowania żadnych dodatkowych uchwytów mocujących potrzebnych do połączenia tych elementów, które są umiejscowione po przeciwległych stronach silnika.
Górna części miski olejowej wykonana za pomocą technologii odlewania ciśnieniowego aluminium łączy liczne funkcje silnikowe i pozwala w optymalny sposób wykorzystać istniejącą przestrzeń montażową.

Zaletą tego rozwiązania jest bezpieczne prowadzenie różnych strumieni płynów (oleju i wody) wewnątrz modułu. Dzięki temu można zrezygnować z czasochłonnego podłączania węży montażowych. A co ważne w nowoczesnych konstrukcjach, moduł ten zajmuje mniej miejsca niż poszczególne komponenty montowane osobno. Moduł zastosowany w Chiron gwarantuje optymalne smarowanie najwyżej położonych części silnika z unikalnym wkładem wymiennym filtra oleju serii ENERGETIC .

Dowiedz się więcej

Zostań najszybszym mechanikiem w Ferrari
Zostań najszybszym mechanikiem w Ferrari

Hengst Racing Program – to akcja skierowana głównie do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, zaopatrujących się w oryginalne filtry marki Hengst. W tym roku na warsztaty czeka moc sportowych wrażeń i mnóstwo nagród. Zaczynamy odliczanie: Kartingowe Mistrzostwa Hengst 2016 Mistrzostwa Polski Rallycross 2016 z udziałem Tomasza Kuchara Ty i 570 KM w Ferrari 458 Italia […]

Finaliści Mistrzostw Kartingowych Hengst za kierownicą Ferrari i AMG
Finaliści Mistrzostw Kartingowych Hengst za kierownicą Ferrari i AMG

Laureaci Kartingowych Mistrzostw organizowanych przez firmę Hengst spotkali się w Kielcach, gdzie mieli niepowtarzalną okazję poprowadzenia na torze Mercedesa AMG C 63S oraz Ferrari 458 Italia pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystko zaczęło się od Kartingowych Mistrzostw Hengst, które odbywały się w całym kraju od 4 października, na torach w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i w Warszawie. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!