80 modeli VW straciło homologację

, 2 sierpnia 2016, 16:20

80 modeli aut marek Volkswagen i Audi utraciło homologację w Korei Południowej. Jak podaje The Guardian, tamtejsze Ministerstwo Środowiska cofnęło ją niemal wszystkim modelom dostępnym na tamtejszym rynku. Firmę ukarano mandatem w wysokości 16 mln dolarów.

Cofnięcie homologacji 83 tys. pojazdów jest efektem prowadzonego przeciwko spółce dochodzenia związanego z fałszowaniem wyników pomiarów emisji spalin. Zdaniem ministerstwa środowiska dokumenty dotyczące emisji i poziomu hałasu zostały sfałszowane.

Kara w wysokości 16 mln dolarów została nałożona za to, że Volkswagen fałszował dokumenty związane z emisją toksycznych substancji.

W lipcu dyrektor zarządzający VW w Korei został aresztowany. To także efekt śledztwa w sprawie afery dieselgate.

Około 70% sprzedawanych w Korei Płd. zagranicznych samochodów jest napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 sierpnia 2016, 11:46 0 0

We wrześniu ma się tym zająć KEuropejska. ?????????????

Odpowiedz

Krzysztif, 4 sierpnia 2016, 12:19 0 0

CZYLI GDZIE INDZIEJ MOŻNA
A U NAS VW STWIERDZA ŻE ZA DUŻE ZUŻYCIE OLEJU SILNIKOWEGO TO PROBLEM KIEROWCY
Nie przyjmując się, że wynika to z czego innego. Dlaczego w USA również płaca, a w Europie nie, bo tu inne przepisy. Gdzie ta jakość? Widać zagubiła się gdzieś po drodze ( wyścigu do ..)

Odpowiedz