Brembo rośnie o 10% i buduje fabrykę w Chinach

, 29 lipca 2016, 11:23

Firma Brembo w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku odnotowała wzrost przychodów na poziomie 10,4% względem analogicznego okresu minionego roku. Dalszą dynamikę ma zapewnić budowana w ekspresowym tempie fabryka w Chinach.

W porównaniu z pierwszym półroczem roku 2015, Brembo zanotowało wzrost przychodów o 10,4 % z poziomu 1,039 mld euro do poziomu 1,147 mld. Firma wykazała także wzrost zysku netto o 42,8% – z 89 do 127 mln euro.

„Rezultaty osiągnięte w pierwszych sześciu miesiącach tego roku potwierdzają skuteczność globalnej strategii rozwoju Brembo. Istotnie, Grupa kontynuuje swój wzrost i umacnia obecność w przemyśle, zarówno na gwałtownie rozwijających się rynkach, takich jak Chiny i Indie, jak i na głównych rynkach firmy, jak Ameryka Północna i Europa. Niemniej, chciałbym podkreślić, że Włochy nadal są kluczowe w planach Brembo. Nie tylko ze względu na nasze Centrum Badawcze, które projektuje przyszłość całej Grupy, zlokalizowane we Włoszech, w parku naukowo-technologicznym Kilometro Rosso, lecz również na produkcje w zakładach w Curno i Mapello." – powiedział prezes zarządu Brembo, Alberto Bombassei.

Firmę czeka teraz przynajmniej jedna duża inwestycja. W ciągu kilku dni ruszą prace pod budowę nowego zakładu produkcyjnego w Nanjing w Chinach. Budowa ruszy tylko dwa miesiące po sfinalizowaniu transkacji nabycia 66% udziałów Asimco Meilian Braking Systems przez Brembo. Nowa chińska fabryka dowodzi zaangażowania Brembo na rynku chińskim, który jest traktowany przez Brembo jako strategiczny.

Dzięki doświadczeniu zespołu Brembo, który zakończył budowę zakładów m.in. w Homer w USA oraz w Escobedo w Meksyku – będą one otwarte do końca 2016 roku – fabryka w Nanjing będzie ukończona w rekordowym tempie i stanie się centrum doskonałości pod względem procesu innowacji i integracji pionowej”. – zapowiada prezes Bombassei.

Dowiedz się więcej

Klocki hamulcowe na bazie cementu – projekt coraz bliżej realizacji!
Klocki hamulcowe na bazie cementu – projekt coraz bliżej realizacji!

Cement kojarzy się raczej z branżą budowlaną niż z motoryzacyjną. Wkrótce może się to zmienić za sprawą tajemniczego projektu o nazwie COBRA. Naukowcy pracują nad klockami hamulcowymi wykonywanymi ze specjalnego cementu. Czy takie przedsięwzięcie może się udać? Stadium badań jest już zaawansowane Produkowane obecnie klocki hamulcowe, występując w parze z tarczami, zapewniają efektywne i bezpieczne […]

Targi ProfiAuto Show 2016: Brembo
Targi ProfiAuto Show 2016: Brembo

Brembo promowało podczas targów nową stronę internetową z katalogiem umożliwiającym łatwe wyszukiwanie części i dopasowanie ich do pojazdu. Nie zabrakło również najnowszego produktu Brembo, czyli tarcz Brembo Xtra, łączących efekt estetyczny z dobrą wydajnością, adresowanych do samochodów kompaktowych, średniej wielkości, coupé oraz SUV-ów. Wśród nowości Brembo znalazły się też płyny hamulcowe. Wewnątrz naczepy umieszczonej na […]

Jak rozpoznać oryginalny produkt  linii Brembo Aftermarket
Jak rozpoznać oryginalny produkt linii Brembo Aftermarket

Będąc świadomym potrzeb i oczekiwań swoich klientów, Brembo stale angażuje się w działania przeciwko podrabianiu swoich produktów. Z uwagi na fakt, iż chodzi o elementy aktywnego bezpieczeństwa pojazdu, fundamentalne znaczenie ma gwarancja, że produkt zakupiony i zamontowany w samochodzie klienta to oryginalne Brembo. Odziały firmy Brembo, zarówno samochodowa jak i motocyklowa, wdrożyły systemy weryfikujące, tak, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!