Targi w Inter Cars S.A. – Najmocniejsza impreza (zobacz film)

, 7 września 2005, 0:00

W tym roku 5. edycja Targów Części Zamiennych Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów zbiegła się z obchodami 15 lecia istnienia Inter Cars S.A. W związku z tym faktem firma przygotowała dla odwiedzających Najmocniejszą Imprezę Branżową, czyli jeszcze większą ekspozycję i jeszcze więcej atrakcji.
„To już piąte Targi w Inter Cars S.A. -mówi Krzysztof Oleksowicz- Prezes Zarządu Inter Cars S.A. – impreza z jednej strony zapożyczona od naszych kolegów z Europy Zachodniej, takich firm jak Stahlgruber, Wessels czy Derendinger, z drugiej strony rozwinięta i dopasowana do naszych realiów. Tak naprawdę, wydarzenie, które nazywamy Targami, znacznie przekracza formułę czysto biznesowego przedsięwzięcia. Nabrało natomiast charakteru festynu, będącego dobrym miejscem odpoczynku dla ciężko pracujących, na co dzień warsztatowców. Dlatego obok branżowych szkoleń czy prezentacji najnowszego sprzętu do napraw samochodów, funkcjonują imprezy czysto rozrywkowe, jak np. pokaz sztucznych ogni, czy bardzo dobrze przyjmowana prezentacja „mody warsztatowej”.
]1P[
Z roku na rok coraz więcej notujemy uczestników –kontynuuje Oleksowicz- w tym roku odwiedziło nas przeszło 13 000 osób –wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Czech i Słowacji.

Niewątpliwie ma to związek z coraz większym udziałem w rynku części zamiennych w Polsce, Inter Cars S.A., jak również z bardzo dobrymi ocenami, jakie zbierają nasze doroczne imprezy.
5. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów tak jak dotychczas, odbywały się na terenie Centrum Logistycznego w Cząstkowie Mazowieckim koło Warszawy w dniach 3 i 4 września 2005 roku.


Ekspozycja, wystawcy, produkty
Tegoroczne targi zgromadziły rekordową liczbę 140 największych światowych producentów i dystrybutorów na powierzchni prawie 9.000m2. Ekspozycja to:
– części zamienne do samochodów osobowych i ciężarowych
– najnowocześniejsze narzędzia i wyposażenia warsztatów
– części i akcesoria do motocykli
– tuningu samochodowego
– opony
– producent naczep spółka Feber
– motocykle legendarnej marki Triumph
Wzorem z lat poprzednich, podczas trwania targów, w specjalnych pomieszczeniach, odbywały się prezentacje i szkolenia dostawców Inter Cars S.A. przeznaczone dla odwiedzających. Warto też wspomnieć, że na targach pojawili się zupełnie nowi wystawcy, głównie z branży wyposażenia warsztatowego, co oczywiście wzbogaciło i podniosło atrakcyjność oferty ekspozycyjnej. Wystawcy przygotowali wiele premier i ciekawostek dla gości targowych. Nie zabrakło ciekawych prezentacji nowoczesnego wyposażenia warsztatów, oraz najnowszych narzędzi, niezbędnych w codziennej pracy serwisów naprawczych.
Po raz pierwszy zaprezentowane zostały motocykle legendarnej marki Triumph , których Inter Cars S.A. jest wyłącznym importerem. Można było zobaczyć tegorocznych zwycięzców wielu rankingów pism motocyklowych takich jak np.: Speed Triple i Sprint ST. Nie zabrakło również klasycznych maszyn z linii Boneville. Prawdziwą gwiazdą był jednak największy motocykl świata produkowany seryjnie – Triumph Rocket III. Na Miłośników motocykli czekały także akcesoria i ubrania.


Projekty Inter Cars S.A.
Podczas targów zaprezentowane zostały również dotychczasowe i nowe projekty wdrożone w Inter Cars S.A., mające na celu pomóc warsztatom samochodowym w znalezieniu nowych dróg rozwoju.
– Projekt regeneracji
– 4 max
– Projekt współpracy z sieciami dealerskimi
– Projekt Spedycji
– Projekt Zarządzania Flotą
– Projekt Oprogramowanie warsztatowe
– Projekt Sprzedaży opon
– Rynek Samochodów Osobowych
– Rynek Samochodów Użytkowych
– Produkcja naczep
– Q-Service
– Q-Service Truck
– Projekt LPG- Instalacje gazowe
– Projekt Blacha i Lakier
– Projekt Inter Tuning
– Projekt Inter Motors – motocykle
– Projekt IC Travel

Atrakcje
Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji pod kątem publiczności. Jedną z nich, była możliwość zmierzenia się na prawdziwym ringu bokserskim z Przemysławem Saletą. Chętnych do walki nie brakowało, zarówno w sobotę jak i w niedzielę zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.
Po raz kolejny, najsilniejsi mogli spróbować swoich sił z mistrzynią świata Strong Woman Anetą Florczyk, czy nacieszyć swoje oczy świetnie przygotowanym pokazem mody ubiorów warsztatowych, motocyklowych i rajdowych.


Wszystkie konkursy i atrakcje prowadził Piotr Szwedes, który doskonale nawiązywał kontakt z publicznością zachęcając ich do udziału w konkursach, a w tym roku, z okazji jubileuszu istnienia firmy Inter Cars S.A. przygotowano dla gości wyjątkowo wiele konkursów tematycznych jak np. „InterQuiz” z pytaniami na temat firmy, konkurs „Japoński” nawiązujący do części zamiennych do samochodów japońskich czy „Konkurs IC Premia” –związany z programem lojalnościowym.
W sobotę wręczono finalistom VI ogólnopolskiej edycji Olimpiady Techniki Samochodowej 2005 cenne nagrody. Olimpiada zorganizowana była redakcję Auto Moto Serwisu oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Sponsorem głównym Olimpiady była firma Inter Cars S.A. sponsorem strategicznym grupa Lotos.
W niedzielę podczas targów odbył się finał i rozstrzygnięto Konkurs Sprzedawcy Roku 2005 – który trwał w sumie 10 miesięcy. Laureaci odebrali z rąk pomysłodawcy i organizatora konkursu –Kazimierza Neymana- bardzo wartościowe nagrody.

Dojazd na targi
Podobnie jak w latach ubiegłych Inter Cars S.A. zorganizował bezpłatny dowóz gości ze wszystkich miejscowości na terenie kraju, gdzie znajdują się filie firmy jak również po raz pierwszy w tym roku zorganizowany był transport dla gości „warszawskich” spod PKiN. Wstęp na targi był bezpłatny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!