Nowe akumulatorowe klucze udarowe o najwyższej mocy w swojej kategorii

, 13 lipca 2016, 15:35

Ingersoll Rand wprowadza na rynek modele W5132 3/8” i W5152 ½’’ Impactools serii IQV20 –akumulatorowe klucze udarowe 3/8” i ½’’ Impactools o najwyższej mocy w swojej kategorii wśród narzędzi obecnych na rynku.

Moc narzędzi dorównuje możliwościom wielu pneumatycznych kluczy udarowych. Modele W5132 i W5152 serii IQV20 charakteryzują się momentem zrywającym 750 Nm i momentem obrotowym przy odkręcaniu 500 Nm. Mechanicy i operatorzy używając kluczy serii IQV20, mogą szybko odkręcić lub dokręcić różnego rodzaju połączenia dzięki czterem ustawieniom mocy i regulacji kontroli.

„Mechanicy są pod coraz większą presją, aby wykonać pracę wydajnie, a uniwersalne narzędzia, takie jak W5132 i W5152 serii IQV20 pozwalają na użycie maksymalnej mocy w zależności od zastosowania, umożliwiając szybsze wykonanie pracy bez konieczności zmieniania narzędzia” – powiedział Brian Fetner, globalny kierownik ds. produktu zajmujący się elektronarzędziami akumulatorowymi w firmie Ingersoll Rand – „Nowe klucze udarowe W5132 i W5152 Impactool firmy Ingersoll Rand to zaawansowane narzędzia przeznaczone do różnych zastosowań w przemyśle i branży serwisowej pojazdów”.

Modele W5132 i W5152 charakteryzują się maksymalnym momentem przy odkręcaniu wynoszącym 500 Nm i masą zaledwie 2,3 kg, dzięki czemu posiadają wysoki i najlepszy stosunek mocy do masy wśród akumulatorowych kluczy udarowych na rynku. Narzędzie dostępne jest z chwytem czworokątnym 3/8” i 1/2” oraz czterema ustawieniami mocy i regulacją kontroli. Każda funkcja działa przy maksymalnym momencie obrotowym, w związku z czym mechanik nie musi zmieniać ustawień, aby usunąć zatartą śrubę. Cztery ustawienia mocy kontroli kierunku do przodu obejmują:

  • Pełną moc: Dokręcanie śrub na zaciskach hamulca tarczowego, w skrzyniach biegów, osiach i kołnierzach, które wcześniej wymagały pneumatycznych narzędzi udarowych. Funkcja pełnej mocy kluczy udarowych W5132 i W5152 serii IQV20 zapewniają moment obrotowy 460 Nm, dzięki czemu mechanik nie musi zmieniać narzędzia.
  • Średnią moc: Funkcja średniej mocy dokręca śruby przy momencie obrotowym do 325 Nm i stosowana jest do prac nie wymagających maksymalnego momentu obrotowego.
  • Klucz dokręcający: Zamiast zmieniać narzędzie na klucz ręczny, można skorzystać z funkcji klucza dokręcającego w celu dokręcenia śrub momentem wynoszącym od 13 do 33 Nm. Narzędzie automatycznie wyłącza się, co zapobiega nadmiernemu dokręceniu śrub w takich miejscach, jak zawieszenie, mocowania silnika, zaciski hamulca tarczowego, pokrywy zderzaka, nakrętki, a także podczas innych czynności konserwacyjnych i naprawczych (ang. MRO) oraz montażowych.
  • Dokręcanie ręczne: Funkcja dokręcania ręcznego oparta jest na wolnych obrotach narzędzia, pozwalając na dokładne dopasowanie mocowania, w takich częściach, jak osłony zaworów, miska olejowa, obudowy bębna, oraz do innych lekkich zastosowań mocujących przy momencie obrotowym od 3 do 12 Nm. Gdy narzędzie osiąga punkt udaru, wyłącza się, aby zapobiec nadmiernemu dokręceniu śrub.
     

Narzędzie wyposażone jest w bezcieniową lampę roboczą typu COB (ang. chip-on-board) o strumieniu świetlnym 90 lumenów zapewniającą 360-stopniowy okrąg światła w miejscu wymagającym serwisowania. Światło ma cztery ustawienia mocy do miejsc jasno, średnio i słabo oświetlonych, zapewniając lepszą widoczność i dostęp, a także tryb całkowitego wyłączenia.

Akumulator 20 V jest kompatybilny z systemem akumulatorów Ingersoll Rand IQV20 Serie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!