Inter Cars ułatwia odbiór odpadów

, 6 lipca 2016, 13:24

Inter Cars wdrożył nowy program do obsługi gospodarki odpadami pod nazwą CBR BIO. Ma on usprawnić komunikację między klientem Bio Service oraz operatorem logistycznym, w tym przypadku dedykowaną firmą odbierającą odpady.

Dzięki programowi CBR BIO nastąpiła automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzyma numer zgłoszenia. Przy każdej zmianie statusu zamówienia jego nazwa zmieni się odpowiednio na ekspert energetyczny. Program umożliwia zawarcie różnych usług w jednym miejscu, bez konieczności przelogowania się do innych aplikacji. Takie rozwiązanie zostało stworzone specjalnie dla klienta Inter Cars w celu uproszczenia procesu odbioru odpadów, a także szybkiej realizacji otrzymanych zgłoszeń.
Klient, który już korzysta z IC Katalogu Online i ma podpisaną umowę w Bio Service, ma automatyczny dostęp do CBR BIO. Klient, który nie korzysta z IC Katalogu Online, ma dostęp do Bio Service przez link na stronie www.intercars.eu (zakładka EKOLOGIA). Login i hasło otrzyma indywidualnie.

 

Jak to działa
Po zalogowaniu się do programu CBR BIO klient tworzy zgłoszenie w celu zamówienia usługi odebrania odpadów z warsztatu. Wybiera kody odpadów – tak, jak indeksy w IC Katalogu Online. Każdy kod odpadu, który wpisuje do zamówienia, posiada dodatkowo informację czy opis, czego dotyczy (kody odpadów odpowiadają kodom na pojemnikach, które znajdują się w warsztacie klienta).

W oknie ilość/kilogramy wpisuje się orientacyjną wagę danego kodu, który jest do odebrania. Cena utylizacji za wpisaną ilość oddawanego odpadu przypisuje się automatycznie. Taką czynność powtarzamy tyle razy, ile odpadów mamy do oddania według tabeli kodów odpadów. Jeżeli odpadem jest olej przepracowany, złom akumulatorowy, złom metalowy, makulatura, to istnieje możliwość zgłoszenia takiego odpadu i negocjowania ceny z operatorem logistycznym przez zgłaszającego odbiór. Do tego jest wydzielona specjalna opcja komunikacji klienta z operatorem.

Automatyczne zgłoszenie
System automatycznie podlicza koszty odbioru odpadów. Jeśli na zgłoszeniu są odpady podlegające zapłacie i odsprzedaży, system przelicza dane i podaje różnicę, która w zależności od tego, których odpadów jest więcej, pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi albo jaką otrzyma się od operatora. Ma to miejsce chociażby w przypadku, kiedy klient sprzedaje operatorowi np. olej przepracowany. Jeżeli zostały wprowadzone wszystkie kody, które warsztat chce, aby zostały odebrane, akceptujemy zgłoszenie przez kliknięcie przycisku ZGŁOŚ. Zgłoszenie automatycznie przekierowywane jest do operatora logistycznego oraz nadawany jest mu numer zamówienia, status zamówienia, a zgłoszenie jest zapisywane w archiwum. Zgłoszenie pojawia się u operatora, który podejmuje je i udziela odpowiedzi, podając termin odbioru odpadu. Oczywiście wszystkie dokumenty oraz informacje dotyczące odebranych odpadów będą archiwizowane w formie elektronicznej i widoczne przez obie strony.

Liczne korzyści
W programie CBR BIO będzie również można zamówić płatny audyt energetyczny – efektywne doradztwo energetyczne. Audyt służy inwentaryzacji energetycznej obiektu klienta w celu sprawnego obniżenia kosztów energii, jakie ponosi klient. W pierwszej kolejności ekspert energetyczny przeprowadza oględziny warsztatu, które polegają na obejściu obiektu i zapisu danych, m.in. okna i ściany, ogrzewanie, ciśnienie powietrza i oświetlenia.


Bio Service zapewnia kompleksowe doradztwo energetyczne dostosowane do potrzeb firm sektora handlu częściami motoryzacyjnymi. Po wizji lokalnej dane zostaną przeanalizowane, a następnie obliczone możliwości modernizacji i optymalizacji w odniesieniu do potencjału oszczędnościowego i kosztów. W wyniku analizy klient otrzymuje szczegółowy raport z konkretnymi propozycjami rozwiązań. W ramach prognoz określamy optymalne zużycie energii nieruchomości klienta. W ten sposób można wyprzedzająco określić przy planowanych inwestycjach wysokość przyszłego zużycia energii. W każdej chwili można porównać stan tego, co powinno być, z tym co jest.


Korzyści, jakie między innymi płyną ze skorzystania z tej usługi, to niewielkie inwestycje, które szybko zwrócą się, bezpośrednie oszczędności kosztów energii, stała opieka ekspertów, szybko osiągalna osoba kontaktowa. Więcej szczegółów dotyczących programu CBR BIO i jego usług można uzyskać pod adresem e-mailowym: bio-service@bio-service.pl.
 

Dowiedz się więcej

Szkolenia Inter Cars w lipcu
Szkolenia Inter Cars w lipcu

W pierwszej połowie lipca firma Inter Cars przygotowała kilkadziesiąt szkoleń, poświęconych takiej tematyce, jak układy klimatyzacji, filtracja, czujniki, turbodoładowanie, systemy oczyszczania spalin, układ rozrządu, instalacje LPG i wiele innych. Grupa Filialna Temat Firma szkoląca Data/Godzina Cena Adres Koordynator/kontakt Olsztyn UKŁADY KLIMATYZACJI SAMOCHODOWYCH – BUDOWA… Inter Cars Konrad Pluta od: 01/07/2016 09:00 do: 01/07/2016 17:00 350 zł‚ Filia […]

Części do mniej popularnych aut
Części do mniej popularnych aut

Dział Części Wizualnych Inter Cars rozszerza ofertę o części karoseryjne Blic do mniej popularnych, ale cieszących się sporym uznaniem samochodów, które coraz częściej można spotkać na polskich drogach. W sezonie lipiec/sierpień 2016 oferta Blic w Inter Cars zostanie uzupełniona o części nadwoziowe do takich modeli aut jak Ford Mustang 01.04-02.09, Dodge Charger 09.11-12.14, Nissan Cube […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!