Dodatkowe światła zakrętowe Dyna View Evo 2 (zobacz film)

, 7 września 2005, 0:00

Dzięki reflektorom Dyna View Evo 2 – doświetlającym zakręty – teraz każdy kierowca może czuć się bezpieczniej.
Hella opracowała dodatkowe oświetlenie zakrętowe DynaView Evo2 działające we współpracy ze standardowymi lampami mijania.
Do tego przełomowego produktu specjaliści Helli wykorzystali know-how, które zdobyli przy wprowadzaniu na rynek oświetlenia zakrętowego w reflektorach głównych dla przemysłu samochodowego.
Dyna View Evo 2 łączy w sobie funkcje świateł zakrętowych i świateł przeciwmgłowych (2 w 1) w okrągłych światłach dodatkowych.
Ten system reflektorowy jest idealnym uzupełnieniem świateł mijania dla wszystkich kierowców – zarówno samochodów osobowych, off-roadowych jak również samochodów kempingowych.
Dyna View Evo 2 składa się z dwóch różnych reflektorów dodatkowych (lewego i prawego), każdy o średnicy 90 mm oraz z elektroniki sterującej. Światło jest dostarczane przy użyciu wydajnych żarówek halogenowych H7. Przy włączonych światłach mijania światła zakrętowe włączają się po włączeniu kierunkowskazu lub automatycznie poprzez niezależną elektroniczną funkcję podczas pokonywania zakrętu z prędkością do 40 km/godz.
]1[
Jadąc w zakrętach, czujnik przyśpieszeń kątowych mierzy permanentnie przyspieszenie boczne działające na samochód. Kiedy ruch boczny sygnalizuje jazdę po łuku, czujnik włącza odpowiednią lampę zakrętową. Dla zapewnienia łagodnego przejścia do jazdy na wprost, wyłączanie lampy odbywa się stopniowo, przez wygaszanie.
Ponadto dodatkowe światło zakrętowe aktywowane jest, gdy samochód się cofa. Wówczas włączają się obie lampy, oświetlając pobocza wokół auta.
Lampy te są homologowane także jako lampy przeciwmgłowe, wtedy obie są włączane oddzielnie przełącznikiem.
W Dyna View Evo 2 szyba reflektora produkowana jest z prawdziwego szkła, lampy są zabezpieczone przed wodą i kurzem.
W zestawie znajduje się profesjonalne okablowanie.

Wprowadzenie na rynek – przepisy prawne
06 kwietnia 2005 weszła w życie w Europie nowa regulacja ECE 119. Regulacja ta opisuje dopuszczalność dodatkowych świateł zakrętowych połączonych ze światłami mijania.
Od tej daty dozwolone jest użytkowanie akcesoryjnych systemów oświetleniowych takich jak DynaView Evo2.
Regulacja ECE dopuszcza działanie dodatkowych lamp zakrętowych do prędkości 40 km/h.
System „2 w 1” DynaView Evo2 przetestowano zgodnie z regulacją 119 (światła zakrętowe) i ECE 19 (światła przeciwmgłowe).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!