Auto Partner SA znaczący wzrost sprzedaży w ujęciu rok do roku

, 15 czerwca 2016, 9:00

Spółka Auto Partner SA opublikowała raport miesięczny o przychodach ze sprzedaży za maj 2016 roku. Firma przedstawia bardzo dobre wyniki w ujęciu do analogicznego miesiąca zeszłego roku.

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Auto Partner w maju tego roku były o 36% wyższe od tych w roku ubiegłym i wyniosły 59,6 mln zł. Jest to wzrost prawie o 16 mln złotych w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Warto również zwrócić uwagę, że przychód narastający wyniósł 72,5 mln złotych więcej za pierwsze 5 miesięcy 2016 r.  w stosunku do roku 2015.

Jednocześnie Spółka ogłosiła, że  będzie regularnie publikowała informację o miesięcznych przychodach.

Publikacje planowane przez firmę mają bezpośredni związek z jej debiutem na giełdzie, o którym pisaliśmy tutaj.

Dowiedz się więcej

Auto Partner SA zadebiutował na Giełdzie
Auto Partner SA zadebiutował na Giełdzie

Całkowita wartość oferty publicznej Spółki wyniosła 85,4 mln zł brutto. Z emisji 23 mln nowych akcji Spółka pozyskała 50,6 mln zł brutto, które zostaną wykorzystane na realizację strategii rozwoju. Całkowita wartość programu inwestycyjnego, który Spółka zamierza zrealizować z wykorzystaniem wpływów z oferty publicznej, szacowany jest na kwotę 71,6 mln zł. Auto Partner SA jest 389. […]

Plany Auto Partner S.A. po wejściu na giełdę
Plany Auto Partner S.A. po wejściu na giełdę

Kolejna firma działająca na stabilnym i rozwijającym się rynku części zamiennych spróbuje swoich sił na Giełdzie Papierów Wartościowych. Auto Partner S.A. obok Inter Carsu oraz Foty będzie trzecim dystrybutorem części obecnym na GPW.   Dla dystrybutora wejście na giełdę oznacza przede wszystkim szansę na pozyskanie nowych środków na rozwój. Auto Partner S.A. z emisji nowych […]

Dystrybutor części z tytułem solidnego pracodawcy roku
Dystrybutor części z tytułem solidnego pracodawcy roku

Firma Auto Partner S.A. pozytywnie przeszła weryfikację w projekcie Solidny Pracodawca Roku w kategorii ogólnopolskiej. W projekcie brano pod uwagę wiele wystandaryzowanych kryteriów, m.in. zapewnianie ścieżki kariery i szkoleń, atrakcyjny system motywacyjny, przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP, zapewnienie odpowiednich warunków pracy oraz warunków socjalnych, a także terminowość wypłat i społeczną odpowiedzialność firmy. Po weryfikacji […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Gregor , 15 czerwca 2016, 19:18 0 0

Jak słysze ilu znajomych mechaników kupuje teraz u nich to w sumie nie ma się co dziwić takim wynikom. Sam przyznam, że jestem zaskoczony tym jak rozwinęli oferte i oby tak dalej!

Odpowiedz

Andrzej.Banacha, 15 czerwca 2016, 21:36 0 0

Ja odczuwam od 2 lat zacząca poprawę. Przynajmniej w moim regionie. I handlowcy i marketing i oferta, dużo nowości. Kiedyś wręcz byłem anty. Dziś mnie bardziej przekonali niż np IC (polityka cenowa). Ale zobaczymy jak długo

Odpowiedz

Anonim, 15 czerwca 2016, 21:58 0 0

Akcje już 14% do góry niedługo IC powinno zacząć się martwić ...

Odpowiedz

Gim11, 16 czerwca 2016, 6:51 0 0

Anonim czemu martwić? Jaki wpływ to może mieć jeżeli chodzi o rynek części zamiennych? Stają się solidnym drugim graczem. Ale nie ma opcji żeby IC musiało martwić się. Pewnie będą patrzyć na poczynania partnera ale uważam że musiałaby stać się jakaś tragedia żeby zagrozili IC

Odpowiedz

ElDavid, 16 czerwca 2016, 10:36 0 0

cała giełda czerwona a nasz konkurent zielony. ciekawe kiedy zanotuja swoj kolor czyli czerwony :P
ale dalo sie zarobic fajnie

Odpowiedz

test, 16 czerwca 2016, 11:07 0 0

testtesst

Odpowiedz

Markus, 16 czerwca 2016, 11:16 0 0

Nie dziwi mnie to w sumie. Korzystam z kilku dostawców części, ale AP jest wiodącym - mają naprawdę szeroką ofertę, do tego są konkurencyjni cenowo. Firma też jest raczej elastyczna we współpracy. Trzymam kciuki za ich dalszy rozwój.

Odpowiedz

1234, 27 czerwca 2016, 21:16 0 0

IC to dno i porażka, ceny wyjęte z d... a w ofercie tylko 4max i jakiś inny chłam... fakt, mają ATE... super, tylko ile tego ATE się montuje... ludzie biedni nie mają kasy... z IC nie biorę nic kompletnie już od dawna, nawet żelu do rąk...a przedstawiciela od nich nie było już u mnie co najmniej od 3 lat, nawet jakbym chciał o coś zapytać to nie wiem gdzie dzwonić.

Odpowiedz

Adam T., 12 lipca 2016, 8:43 0 0

A niech mają przyrosty , zarosty , odrosty :) Towaru maja tak sobie a odziały wyglądają jak nie powiem co ! widziałem kilka - spółka akcyjna a oddziały jak totalna prowizorka :) aaaaaaaaaa, może mi ktoś powiedzieć dla czego w ogłoszeniu o nagrodzie "solidny pracodawca roku " zablokowane jest wpisania swojej opinii :) ?? ( to taki solidny pracodawca co agencja pracy tymczasowej :) )

Odpowiedz