PSA nagradza Dayco

, 10 czerwca 2016, 10:23

Firma Dayco ogłosiła dzisiaj, iż zdobyła nagrodę za najlepszy zakład (Best Plant Award) od Grupy PSA, francuskiego producenta samochodów sprzedawanych pod markami Peugeot, Citroën i DS.

Wyróżnienie to, wręczone podczas 12. Dorocznych nagród dla najlepszego dostawcy PSA, jest uznaniem dla zakładu produkcji pasków Dayco we włoskiej miejscowości Manoppello, za jego wyniki pod względem doskonałości produkcyjnej zgodnej ze standardami jakości Grupy PSA.

„Firma Dayco została uhonorowana nagrodą od Grupy PSA za najlepszy zakład drugi rok z rzędu”, powiedział John Bohenick, CEO Dayco. „Pracownicy Dayco nieustannie dążą do zdobywania satysfakcji klienta poprzez projektowanie produktów i systemów oraz świadczenie usług wysokiej jakości, korzystając z wiarygodnych procesów napędzanych i wspieranych przez organizację, której przyświeca myśl 'zero defektów’. Dziękujemy PSA za poleganie na Dayco w nieustannym dostarczaniu podstawowych komponentów silników i układów napędowych, dzięki którym Grupa ta może projektować, produkować i sprzedawać samochody na całym świecie”.

Zakład Dayco w Manoppello produkuje paski rozrządu oraz pierwszy na rynku system paska rozrządu w kąpieli olejowej Dayco, mający zastosowanie w wielu silnikach i maszynach przemysłowych. 200 pracowników Dayco w zakładzie Manoppello produkuje paski rozrządu oraz systemy pasków w kąpieli olejowej do głównych silników benzynowych i wysokoprężnych PSA, co czyni już od ponad 25 lat. Zakład otwarto w 1975, zaś firma Dayco przejęła go w roku 1993. Fabryka w Manoppello to również miejsce powstawania najnowszego produktu Dayco – paska do elektrycznego wspomagania kierownicy.

„To naprawdę ogromna przyjemność dla mnie i dla wszystkich pracujących w tym zakładzie osób widzieć, że nasze codzienne wysiłki zdobyły uznanie naszych klientów, zwłaszcza gdy nagrodę tę otrzymujemy od jednego z najważniejszych globalnych producentów samochodowych”, powiedział Carlo Fulgenzi, dyrektor zakładu w Manoppello. „Ta nagroda to dla nas dodatkowa motywacja do jeszcze cięższej pracy i nieustannego produkowania solidnych produktów, które zapewniają bezawaryjne działanie”.

Dayco produkuje również paski Poly-V, napinacze, koła pasowe i koła cierne do benzynowych, wysokoprężnych i częściowo hybrydowych silników PSA.

Nagrody „PSA Best Supplier Awards” trafiają do tych dostawców, którzy są w pełni zaangażowani w ich relację z PSA Peugeot Citroën i którzy wykazali się najgłębszym zrozumieniem oczekiwań tej Grupy oraz najbardziej aktywną postawą w spełnianiu ich. Na tegorocznej uroczystości Grupa PSA zaprezentowała 79 zakładów produkcyjnych, którym wręczyła wyróżnienie Best Plant Award jako docenienie wyników osiąganych pod względem doskonałości produkcyjnej zgodnej ze standardami jakościowymi Grupy, od produkcji samochodu po przekazanie klientowi finalnemu kluczyków.
 

Dowiedz się więcej

Montaż zestawu rozrządu do Lexusa RX 400 H z silnikiem 3MZ-FE
Montaż zestawu rozrządu do Lexusa RX 400 H z silnikiem 3MZ-FE

Dayco prezentuje film instruktażowy z wymianą zestawu rozrządu w japońskim SUV-ie Lexusie RX 400 H z oznaczeniem 3MZ-FE. Film przedstawia krok po kroku, jakie czynności należy wykonać przy wymianie rozrządu w tym modelu. Wiedza przekazana w taki sposób jest łatwa do przyswojenia i do wdrożenia.

Instalacja zestawu paska rozrządu w silniku benzynowym 1.4 TB Alfa Romeo Mito
Instalacja zestawu paska rozrządu w silniku benzynowym 1.4 TB Alfa Romeo Mito

Stosowany w modelu MiTo silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra z turbodoładowaniem posiada pompę wody napędzaną paskiem rozrządu. Ponieważ wymiana paska wymaga także wymontowania pomocniczego układu napędowego, firma Dayco zaleca, aby wszystkie komponenty tego systemu – pasek rozrządu i pasek pomocniczy – były wymieniane jednocześnie. Poniższa instrukcja pomoże w wykonaniu tego procesu, by uniknąć komplikacji […]

Dayco pokazało poszerzoną gamę pasków osprzętu oraz nowy katalog produktów
Dayco pokazało poszerzoną gamę pasków osprzętu oraz nowy katalog produktów

Firma Dayco na targach Automechanika Frankfurt, prezentowała głównie tegoroczną gamę komponentów i zestawów posprzedażnych Dayco. W trakcie pięciodniowego wydarzenia, uważanego za jedne z największych na świecie targów dla branży usług motoryzacyjnych, Dayco przedstawiło swoją gamę pasków napędu osprzętu, swój nowy katalog produktów do lekkich pojazdów użytkowych oraz swoje zestawy pasków rozrządu w kąpieli olejowej. „Wraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Miro, 8 kwietnia 2018, 18:53 0 0

Ford Mondeo mk3 1.8 benzyna 2005 r z przebiegiem 190 tys km Ostatnie 10 tys km na Fanfaro 5W30 - zero problemow , Auto z gazem - nawet nie wział 2 setek oleju przy tym przebiegu ! Polecam !

Odpowiedz