DampTronic i kompresory – nowości BILSTEIN

, 10 czerwca 2016, 9:25

Firma BILSTEIN po raz kolejny poszerzyła swoją ofertę. Na liście nowości znajdują się między innymi amortyzatory z serii DampTronic oraz kompresory do układów zawieszenia pneumatycznego.

Linia Replacement (tzw. czarna) przeznaczona jest do zastąpienia fabrycznie zamontowanych amortyzatorów. Łatwo ją odróżnić, bo BILSTEIN wprowadził dla niej oznaczenia produktów od B1 do B4. Wprowadzone właśnie referencje przeznaczone są m.in. do BMW serii 2 Active i Gran Tourer, serii 3 Gran Turismo, Forda Focus III-generacji, Opla Corsa (E) oraz Renault Megane i Scenic III-generacji we wszystkich odmianach.
 
Do linii tej należą również sprężyny B3 – które powinny być wymieniane na nowe z każdą parą amortyzatorów. Ostatnie powiększenie oferty obejmuje m.in. Audi A1, Hyundaia i30 i ix35, Kia Sportage, Mercedesa Vito, SEAT-a Ibizę V-generacji oraz poprzednie wcielenie Smarta.
 
Ważną pozycją są amortyzatory oznaczone jako B4-DTC do Jaguara XF (z okresu produkcji 03/08-04/15). To tzw. DampTronic, czyli aktywny system tłumienia do pojazdów wyposażonych w elektroniczny system regulacji zawieszenia. Poza modelami Jaguara BILSTEIN opracował go także dla Porsche.
 
Niemniej największą niespodzianką w zaktualizowanej ofercie są produkty z symbolem B1-AMC. BILSTEIN – w odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony serwisów i warsztatów – wprowadza właśnie do sprzedaży kompresory do układów zawieszenia pneumatycznego stosowanego w modelach BMW (X5 i X6) oraz Mercedesa (Klasa S i R).
 
Linia Performance (żółta) przeznaczona jest do modyfikacji (uznanej przez producenta samochodu) fabrycznego zawieszenia i dzięki temu można zmienić jego charakterystykę. Wśród nowości są m.in. amortyzatory B6-Sport i B8 do Mercedesa Klasy C, Skody Fabia oraz Suzuki Swift. Linia ta zawiera również zestawy ze sprężynami z kilkustopniową regulacją twardości zawieszenia. Do oferty dołączyły referencje przeznaczone m.in. do Audi TT oraz Subaru WRX.
 
 
W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu można skorzystać z katalogu on-line pod adresem: www.bilstein-amortyzatory.pl

Dowiedz się więcej

Kompleksowa wymiana amortyzatorów
Kompleksowa wymiana amortyzatorów

Wymiana amortyzatorów powinna iść w parze z montażem nowych sprężyn. Pominięcie tej czynności zamiast oczekiwanej poprawy może przynieść niezadowolenie klienta. Sprężyny montowane są pomiędzy teleskopem amortyzatora, a nadkolem samochodu. Tak naprawdę to one odpowiadają za prawidłowe resorowanie podwozia i zachowanie zaprogramowanego skoku koła podczas jazdy. Stąd też nieustannie poddawane są ściskaniu i rozciąganiu, jak i […]

BILSTEIN poszerzył swoją ofertę o ponad 70 referencji
BILSTEIN poszerzył swoją ofertę o ponad 70 referencji

W ostatnim czasie firma BILSTEIN poszerzyła swoją ofertę o ponad 70 referencji. Wśród nich są amortyzatory z linii czarnej i żółtej, sprężyny oraz kompletne zestawy na obie osie. Amortyzatory z linii czarnej (tzw. Replacement) przeznaczone do wymiany zużytych, które pierwotnie zamontowane zostały w fabryce. Nowe referencje obejmują starsze modele Smarta (W450/451/452) oraz Mercedesa Klasa B […]

BILSTEIN otwiera nowe możliwości w modyfikacji zawieszenia Suzuki i Volvo
BILSTEIN otwiera nowe możliwości w modyfikacji zawieszenia Suzuki i Volvo

Suzuki Swift i Volvo XC90 cieszą się, także wśród polskich kierowców, dużą popularnością. Dzięki nowej ofercie BILSTEIN można teraz zmodyfikować fabryczne zawieszenie w tych modelach. Już na etapie projektowania samochodu jego konstruktorzy zakładają zakres dopuszczalnych modyfikacji zawieszenia. Dzięki temu w przyszłości kierowcy tych modeli będą mogli zmienić charakterystykę układu jezdnego. Z reguły poprzez obniżenie bądź […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!