Strefy kibica na trasie Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars

, 24 maja 2016, 16:01

Od drugiej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przy trasach odcinków specjalnych pojawią się dedykowane wszystkim fanom motorsportu strefy kibica. Mają za zadanie łączyć kibiców oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie widowiska.

Podczas Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars zaplanowano dwie strefy kibica z różnymi atrakcjami. Kibice mogą w nich obejrzeć odcinek „REXPERT”, który startuje w sobotę o godz. 10.55 oraz 14.35, a także odcinek „Radius” w niedzielę o 10.30 i 14.10.


Sobotnia strefa kibica znajduje się przy punkcie widokowym na odcinku specjalnym „REXPERT”. Zlokalizowana jest w miejscowości Łebno. Eos rozpoczynający rajd jest bardzo wymagający dla kierowców, a zmienna nawierzchnia – zdradliwa. Część trasy pokrywają ostre kamienie. Rajdowcy będą musieli uważać na miejscami bardzo grząski szuter. I właśnie przy tym odcinku specjalnym znajduje się punkt widokowy wraz ze strefą kibica. Tam kibice będą mogli zaparkować samochód, skorzystać ze wszelkich media i dostępnej infrastruktury, a także będą coś zjeść.


Organizatorzy przygotowali tam liczne atrakcje, więc nikt nie będzie się nudził. Największym widowiskiem będzie naturalnie sam rajd.


– Bardzo duża widoczność i możliwość penetracji przestrzeni dostępnej dla kibiców. Kierowcy będą tutaj rozpędzać swoje auta do maksymalnej prędkości i w otwartym terenie walczyć z kilkoma bardzo długimi szykanami – informuje organizator.


Niedzielna strefa kibica znajduje się przy odcinku specjalnym „Radius” w miejscowości Masłowo. To najdłuższy i chyba najciekawszy odcinek specjalny tego rajdu – zmienna nawierzchnia, sekcje leśne, sporo podbić i ukrytych szczytów.


W punkcie widokowym w strefie kibica widzowie będą obserwować rozpędzonych kierowców na asfaltowej części trasy, która gwałtownie skręca w jej część szutrową. Dalej kierowcy pokonają kilka długich zakrętów, pomiędzy którymi ukryte jest niebezpieczne podbicie. Szykuje się niesamowite widowisko!

Zadbano też o noclegi i atrakcje poza rajdem. Nad jeziorem Białym w Ucisku znajduje się pole namiotowe przygotowane dla kibiców, gdzie w sobotę wieczorem odbędzie się Rally Party.


Dojazd do obu punktów widokowych jest bardzo prosty. Ułatwi go jeszcze aplikacja Rally Viewer z funkcją GPS, którą można przeglądać w wersji webowej: http://app.rallyviewer.com/ lub ściągnąć ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.rallyviewer.race

Dowiedz się więcej

Wyczyść części systemowo
Wyczyść części systemowo

Łatwo i profesjonalnie – tak części zabrudzone olejami i smarami chciałyby czyścić wszystkie warsztaty. Jak to zrobić radzi Inter Cars. Kompleksowe i przyjazne dla środowiska rozwiązania do przemysłowego czyszczenia części oferuje niemiecka firma IBS Scherer GmbH. Zasada działania jest prosta. Poprzez naciśnięcie przełącznika nożnego uruchomiony zostaje proces czyszczący. Przy pomocy pędzla, z którego wycieka płyn, […]

Półosie i przeguby napędowe nie mają łatwego życia
Półosie i przeguby napędowe nie mają łatwego życia

Półosie i przeguby są bardzo ważnymi elementami układu napędowego we współczesnych samochodach. Nie mają jednak łatwego życia podczas eksploatacji, ponieważ pracują narażone na ciągłe siły skręcające w nieprzyjaznych warunkach pod podwoziem. Półosie i przeguby muszą zapewnić przekazanie momentu obrotowego wygenerowanego z silnika, zestopniowanego przez skrzynię biegów na koła pojazdu. W związku z duchem czasu oraz […]

Czym jest Listwa wtryskowa TECH-DRAGON?
Czym jest Listwa wtryskowa TECH-DRAGON?

Listwa wtryskowa TECH-DRAGON jest innowacyjnym i autorskim produktem firmy LPGtech. Można ją znaleźć w ofercie Inter Cars. Zastosowane w listwie wtryskowej boczne zasilanie poszczególnych wtryskiwaczy to najbardziej optymalna konstrukcja systemu zasilania sekwencyjnego wtrysku LPG/CNG. Wtryskiwacze TECH-DRAGON SOLO dostępne są pojedynczo, co umożliwia montaż w różnorodnych konfiguracjach. Daje to szeroki wachlarz opcji ich doboru oraz rozmieszczenia […]

Brak mocy? Zamontuj nitro! Nowość w ofercie dystrybutora.
Brak mocy? Zamontuj nitro! Nowość w ofercie dystrybutora.

Highpower Wizards of Nos jest prekursorem w dziedzinie budowy systemów podtlenku azotu. Są one najbardziej zaawansowane i bezpieczne na świecie. Od niedawna są dostępne w ofercie firmy Inter Cars. Nitro montuje się w celu szybkiego i łatwego podniesienia mocy za sprawą dużej zawartości tlenu w N2O. Daje nam to możliwość wtrysku dodatkowej ilości benzyny i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!