EXTRACOOL – płyn wspomagający działanie klimatyzacji samochodowej

, 24 maja 2016, 15:47

ExtraCool AC wspomaga funkcjonowanie klimatyzacji, dzięki czemu wnętrze pojazdu ulega ochłodzeniu o 15% szybciej po uruchomieniu klimatyzacji w upalny dzień oraz temperatura wnętrza jest do 15% niższa podczas jazdy.

Zastosowanie ExtraCool AC jest proste i polega na aplikacji do systemu klimatyzacji.
Użytkownik pojazdu odnosi następujące korzyści z zastosowania preparatu ExtraCool AC:

  • Szybkie ochłodzenie pojazdu w upalne dni – do 15% szybciej
  • Kabina jest bardziej chłodna i mniej wilgotna – do 15%
  • Mniejsze zużycie energii do chłodzenia pojazdu – szybszy przepływ czynnika chłodzącego, bardziej efektywna wymiana ciepła
  • Dłuższy okres użytkowania  sprężarki – lepsze naoliwienie i mniejsze tarcie, mniejsze zużycie części
  • Zwiększona szczelność – likwidacja małych wycieków w przewodach gumowych, uszczelkach


W jaki sposób działa ExtraCool AC?
Cząsteczki preparatu ExtraCool oczyszczają powierzchnię wszystkich powierzchni metalowych, usuwając wszelkie złogi oleju tam nagromadzone. Następnie tworzy cienką warstwę elastro-hydrodynamiczną, która minimalizuje zużycie, przyśpiesza przepływ czynnika i poprawia wydajność wymiany ciepła w parowniku i skraplaczu. Dodatkowo powłoka elastomerowa blokuje niewielkie wycieki w obrębie węży, uszczelek i o-ringów.

Z upływem czasu, wewnętrzne powierzchnie przewodów i wymienników ciepła układu klimatyzacji powlekają się złogami oleju i zanieczyszczeń. Ten stan rzeczy wpływa na zahamowanie wymiany ciepła, a także ogranicza przepływ czynnika co zmniejsza skuteczność chłodzenia. W efekcie układ klimatyzacji jest bardziej obciążony i zużywa więcej energii, przy jednoczesnym spadku wydajności.
Preparat ExtraColl AC likwiduje te złogi ze wszystkich metalowych powierzchni, tworząc trwałą powłokę elastrohydradynamiczną. Wszystkie elementy metalowe układu klimatyzacji, łącznie z kompresorem, zostają pokryte tą powłoką, co zapobiega odnawianiu się złogów. Dzięki temu następuje spadek tarcia, a również wytwarzanego wskutek tarcia ciepła. Czynnik chłodzący przepływa swobodniej i w łatwiejszy sposób wymienia ciepło.
ExtraCool poprawia wymianę ciepła przez ograniczenie migracji oleju na powierzchni parownika i skraplacza. Usunięcie pochłaniających energię barier, tworzonych przez złogi oleju oraz zanieczyszczeń sprawia, że system działa wydajniej, zużywa mniej energii i chłodzi bardziej skutecznie. Dzięki temu kabina zostaje ochłodzona szybciej po uruchomieniu klimatyzacji w upalny dzień, zaś powietrze wtłaczane do kabiny jest chłodniejsze.

Dowiedz się więcej

Sezon klimatyzacyjny – zobacz, co nowego na rynku
Sezon klimatyzacyjny – zobacz, co nowego na rynku

Właśnie teraz, w pierwsze naprawdę ciepłe dni roku, większość kierowców przypomina sobie o stanie układu klimatyzacji w swoich pojazdach. Oznacza to większą liczbę klientów w warsztatach. Aby dobrze ich obsłużyć, warto zainwestować w sprzęt. Sprawdziliśmy, nowości w ofercie producentów i dystrybutorów. Na nowy sezon klimatyzacyjny Świstowski S.A. poleca całą linię produktów do klimatyzacji brytyjskiej firmy […]

Jak poprawnie serwisować czujniki TPMS?
Jak poprawnie serwisować czujniki TPMS?

Obecność czujnika TPMS w kole stwarza ryzyko uszkodzenia go podczas standardowej procedury montażu i demontażu koła. Biorąc pod uwagę fakt, że koszt jednego czujnika to czasem nawet kilkaset złotych, zaleca się szczególną uwagę podczas pracy z oponą. Jak sprawdzić, czy koło wyposażone jest w czujnik ciśnienia? Najlepszym sposobem jest test wykonany przy pomocy urządzenia diagnostycznego, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!