Hella Gutmann Solutions – profesjonalne urządzenia do klimatyzacji

, 18 maja 2016, 23:44

Firma Hella Gutmann Solutions ma w swojej ofercie produkty, które ułatwią pracę warsztatom, specjalizującym się w obsłudze układu klimatyzacji. Szczególnie polecany jest zestaw narzędzi S-Repair do profesjonalnej naprawy przewodów klimatyzacji. Godne uwagi są także nowe stacje z linii Husky.

Firma Hella Gutmann Solutions poleca warsztatom narzędzia z zestawu S-Repair do profesjonalnej naprawy przewodów klimatyzacji. Nie zawsze konieczna jest wymiana całego przewodu w obiegu klimatyzacji z powodu usterki w jednym miejscu. W wielu przypadkach można wymienić przetarte lub skorodowane części przewodów, ale konieczne są do tego odpowiednie narzędzia. Firma Hella Gutmann Solutions uzupełniła swój asortyment narzędzi specjalnych i materiałów eksploatacyjnych do samochodowych układów klimatyzacji o innowacyjny zestaw do naprawy przewodów, za pomocą ktorego można szybko i ekonomicznie wymienić przewody i części przewodów w najwęższych komorach silnika. System bazuje na znanej metodzie zaciskanych złączek, podobnie jak system narzędzi ‚Lokring’. Przy jego użyciu naprawy uszkodzonych przewodów i przejść węży można wykonywać znacznie ekonomiczniej i bardziej profesjonalnie niż za pomocą czasochłonnych rozwiązań pojedynczych ze złączami śrubowymi.

Pełny zestaw składający się z ponad 50 części jest dostarczany w praktycznym metalowym pudełku. Oprócz narzędzi naprawczych z rożnymi szczękami ściskającymi zawiera on rownież wszystkie materiały, ktore są niezbędne do naprawy przewodu. Są to złączki do łączenia rur lub rury na wąż w rożnych rozmiarach, aluminiowe odcinki przewodów z pięcioma powszechnie stosowanymi średnicami oraz materiały montażowe. Te materiały eksploatacyjne są ułożone przejrzyście w dwóch plastikowych skrzynkach. Aby zestawy były zawsze kompletne i gotowe do użytku, można bez problemu zamówić dodatkowo pojedyńcze części.

Hella Gutmann poleca także stacje klimatyzacji z linii Husky.

Stacja do serwisowania Husky 1000 z czynnikiem chłodniczym R1234YF to niezwykle kompaktowe urządzenie, które można łatwo wykorzystać w zastosowaniach mobilnych.

Łatwa w obsłudze, szybka i zautomatyzowana, umożliwia bezpieczne przeprowadzenie serwisu układu klimatyzacji w krótkim czasie. Wystarczy wybrać żądaną funkcję, wskazać pojazd w bazie danych, podłączyć węże serwisowe oraz otworzyć zawory wysokiego i niskiego ciśnienia, a urządzenie zajmie się resztą. O zakończeniu procesu informuje sygnał dźwiękowy. Zamknij zawory wysokiego i niskiego ciśnienia oraz odłącz węże serwisowe – zadanie wykonane.

 

Kolejna nowość to Husky 100 – komfortowa stacja z czynnikiem R134A. Zasada jej działania, jak i zalety są tożsame ze stacją Husky 1000. Jedyną różnicą jest wykorzystywanie "starszego" gazu – R134A.

 

 

Dowiedz się więcej

Większy popyt napędza przychody Grupy HELLA
Większy popyt napędza przychody Grupy HELLA

W bieżącym roku fiskalnym grupa HELLA zwiększyła przychody o ponad 10% w porównaniu do ubiegłego roku. Zysk EBIT sięgnął 345 mln euro. Koncern HELLA w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku obrotowego zwiększył przychody do 4,654 miliarda euro (10,3%) w stosunku do 4,218 miliardów euro w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) […]

Woda we wnętrzu Lexusa IS250/IS350 – przyczyna
Woda we wnętrzu Lexusa IS250/IS350 – przyczyna

W przypadku pojazdów Lexus IS250/IS350 z lat produkcji 2006-2007, zatkany odpływ kondensatu z klimatyzacji może powodować dostawanie się wody do wnętrza. Jeżeli do wnętrza pojazdu (dywaniki) dostaje się znaczna ilość wody, przyczyną może być zatkany odpływ kondensatu. Dostęp do odpływu kondensatu jest skomplikowany. Oprócz opisanego tutaj przykładowo sposobu postępowania konieczne jest w każdym przypadku posiadanie […]

Nowości HELLI
Nowości HELLI

HELLA wprowadziła nowe produkty, wśród nich znaleźć można czujniki temperatury powietrza, czujniki temperatury płynu chłodzącego, włączniki świateł stop, czujniki ciśnienia oleju, czy też czujniki kontroli trakcji i wiele innych. Termika: 13 dmuchaw, 4 chłodnice płynu chłodzącego, 6 chłodnic powietrza doładowanego, 1 chłodnica oleju, Klimatyzacja: 28 sprężarek klimatyzacji, 2 regulatory dmuchawy, 10 skraplaczy, Oświetlenie: 4 lampy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!