Nowe opony Battlax Hypersport S21

, 16 maja 2016, 11:39

Bridgestone wprowadził do sprzedaży nową oponę radialną Battlax Hypersport S21. Dzięki sprawdzonym technologiom podnoszącym parametry jazdy na mokrej nawierzchni, opony S21 pozwalają wykorzystać cały potencjał najnowszych motocykli niemal w każdych warunkach – bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Przystępując do pracy nad oponami Battlax S21, inżynierowie Bridgestone za punkt odniesienia przyjęli model S20 EVO, znany z doskonałych właściwości na mokrej nawierzchni, oraz wprowadzili nowe rozwiązania, poprawiające parametry opon na suchym asfalcie i wydłużające ich żywotność. Dzięki modyfikacjom bieżnika, zwiększającym jego sztywność i poprawiającym właściwości płaszczyzny kontaktu z podłożem, nowe opony posiadają lepszą stabilność oraz właściwości jezdne, także na zakrętach.


Poprawa osiągów na suchej nawierzchni
Model Battlax Hypersport S21 przeszedł testy w Centrum Technicznym Bridgestone w Japonii. Opona na przednie koło (120/70ZR17) została wyposażona w mniejszy profil, aby zapewnić lepsze właściwości jezdne i precyzję na zakrętach, bez utraty poczucia neutralnej charakterystyki. Trójwarstwowa mieszanka oraz wypełniacz stopki o podwyższonej sztywności zapewniają z kolei optymalną amortyzację i stabilność.


Tylna opona (190/55ZR17) została wyposażona w większy profil oraz zoptymalizowaną strukturę karkasu. Rowki bieżnika zostały rozmieszczone tak, by zapewnić lepsze wyczucie tyłu motocykla i poprawić jego stabilność na zakrętach. Mniejszy poślizg na płaszczyźnie styku wydłuża natomiast przebieg eksploatacyjny.


W barku zarówno przedniej, jak i tylnej opony zastosowano nową, opartą na doświadczeniach firmy Bridgestone mieszankę opracowaną na poziomie molekularnym. Zapewnia ona większą płaszczyznę mikro kontaktu, a tym samym lepszą przyczepność, umożliwiając pewniejsze i bardziej dynamiczne pokonywanie zakrętów zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.


„Naszym celem było wyprodukowanie ogumienia, które pozwoli w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez nowe super motocykle. Dzięki lepszym właściwościom na mokrej nawierzchni oraz poprawionej stabilności i przyczepności na zakrętach, udało nam się to osiągnąć właśnie w oponach Battlax S21” – wyjaśnia Jake Rønsholt, Managing Director, Consumer Business Unit w Bridgestone Europe.


Szybsze pokonywanie zakrętów
Parametry nowej opony radialnej Battlax zostały zweryfikowane na mokrym i suchym torze. Przeprowadzone przez Bridgestone testy porównawcze z oponą S20EVO wykazały większą stabilność nowego modelu. Opona Battlax Hypersport S21 pozwala na wchodzenie w zakręt ze znacznie większą prędkością, pokonywanie go po ciaśniejszym łuku oraz umożliwia szybsze przyspieszanie na wyjściu z zakrętu, co przekłada się z kolei na skrócenie średniego czasu okrążenia o prawie 2 proc. S21 to autentyczny krok naprzód pod względem osiągów na suchej nawierzchni, zwłaszcza w zakresie stabilności i właściwości jezdnych na zakrętach. Dodatkowo producent opony wydłużył jej przebieg eksploatacyjny aż o 36 proc.


Battlax Hypersport S21 jest dostępna w Europie od początku 2016 roku w czterech rozmiarach na przednie koło i w sześciu rozmiarach na tylne.

Dowiedz się więcej

Run Flat – jak to działa?
Run Flat – jak to działa?

Wbrew pozorom to nie opony utrzymują ciężar samochodu, a zawarte w nich powietrze pod określonym ciśnieniem. W przypadku przebicia, opona traci odpowiednie ciśnienie a w rezultacie swoją siłę nośną. Opony wyposażone w technologię Run Flat Tyre utrzymują obciążenie, umożliwiając jazdę nawet bez powietrza. Ukryta technologia Na pierwszy rzut oka, opony typu Run Flat nie różnią […]

Producent opon „Dostawcą Roku” General Motors
Producent opon „Dostawcą Roku” General Motors

Firma Bridgestone została uhonorowana przez General Motors nagrodą Dostawcy Roku 2015. Wyróżnienie przekazano podczas 24. ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Cobo Center w Detroit. W zainaugurowanym w 1992 roku konkursie, General Motors bierze pod uwagę 110 najlepszych dostawców z 17 krajów, którzy konsekwentnie przekraczają oczekiwania swoich klientów i partnerów, tworzą znakomitą jakość oraz […]

Ratownicy Bridgestone Poznań na medal
Ratownicy Bridgestone Poznań na medal

Reprezentacja Bridgestone Poznań okazała się jedną z najlepszych spośród 35 brygad ratowniczych z całej Polski, zajmując drugie miejsce w zawodach „Bezpieczna Firma 2016”. Ratownicy wykazali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach życia codziennego. To kolejny medal zdobyty przez poznaniaków w ostatnim czasie. Tegoroczne zmagania odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Pasymiu (woj. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!