Hankook z nowymi oponami na lato

, 12 maja 2016, 10:01

Firma Hankook już po raz 12 będzie prezentować swoje produkty na ogólnoświatowych targach „Reifen” w Essen. Stoisko na targach wpisuje się w strategię firmy czyli stałą obecności producenta opon na rynku europejskim.

W hali 3, stoisko 3A34 na odwiedzających będzie czekać m.in. flagowy produkt marki Hankook, czyli komfortowe opony klasy Premium Ventus Prime3, które w aktualnym teście opon letnich na rok 2016 magazynu AutoBild zajęły niedawno miejsce pierwsze. Po sąsiedzku, na stoisku 3A32 firma zaprezentuje dodatkowo letnią serię produktów swojej drugiej marki Laufenn, zainaugurowanej w trakcie targów IAA.

Główną atrakcją na stoisku będzie flagowy produkt marki Hankook, czyli nowa, komfortowa opona klasy Premium Ventus Prime, będąca aktualnym zwycięzcą w teście opon letnich na rok 2016 magazynu AutoBild, przeprowadzonym na oponach w rozmiarze 205/55R16V, należących do 50 różnych marek. Opona została zaprojektowana z myślą o idealnym połączeniu osiągów, bezpieczeństwa, komfortu i ochrony środowiska. Korzyści dla kierowców polegają na wyróżniających się parametrach jazdy i wysokim komforcie, a także jeszcze bardziej udoskonalonej skuteczności hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Opona dostępna jest już w 53 rozmiarach od 15 do 18 cali i przekonała testerów magazynu AutoBild przede wszystkim znakomitym zachowaniem podczas jazdy na suchej i na mokrej nawierzchni, przy równoczesnym utrzymaniu oszczędności paliwa i trwałości.

Odwiedzający będą mieli także możliwość zapoznania się z technologią Hankook SEALGUARD, wykorzystywaną w wyposażeniu oryginalnym modeli Volkswagen Touran i Passat, oraz technologią Hankook Runflat, stosowanej w nowej serii modeli BMW 7. Obydwie technologie opon są odzwierciedleniem filozofii firmy Hankook przyświecającej procesowi projektowania, aby w każdym momencie zapewniać kierowcom bezpieczną i komfortową, nie tracąc jednocześnie przyjemności z jazdy. SEALGUARD® to technologia samouszczelniających się opon, stosowana wyłącznie przez firmę Hankook. Dzięki materiałowi uszczelniającemu, jakim jest SEALGUARD®, umożliwia ona naprawę przecięć w bieżniku opony. Opony samouszczelniające się pozwalają na bezproblemową kontynuację jazdy mimo awarii ogumienia, dlatego też samochody wyposażone w tak zaawansowane opony nie mają opony zapasowej, przez co wewnątrz pojazdu powstaje dodatkowe miejsce, a uciążliwa zmiana opony na poboczu staje się zbędna. Oprócz zalet wynikających z bezpieczeństwa, produkty Hankook Tires SEALGUARD® zapewniają komfort i przyjemność z jazdy, ponieważ konstrukcja tych opon nie różni się niczym od innych modeli bez tej technologii.


Hankook pokaże też produkty z palety letniej swojej drugiej marki Laufenn, które obejrzeć będzie można na sąsiednim stoisku 3A32.

Dowiedz się więcej

Hankook przedłuża współpracę z organizatorem wyścigu
Hankook przedłuża współpracę z organizatorem wyścigu

Organizator i właściciel praw do DTM – firma ITR oraz producent opon Hankook ogłosili dzisiaj przedłużenie kontraktu o kolejne trzy lata na okres od 2017 do 2019 roku. Obydwie strony podpisały stosowną umowę partnerską przed weekendem rozpoczynającym sezon 2016 w Hockenheim. Przedwczesne przedłużenie umowy z DTM jest efektem zarówno dotychczasowej, udanej współpracy, jak też wyrazem […]

Nowa marka opon letnich na europejskim rynku
Nowa marka opon letnich na europejskim rynku

Producent opon Hankook stworzył nową markę Laufenn. Dostępny w ramach marki asortyment opon letnich obejmuje trzy wzory bieżników, z których każdy dostępny jest w innym segmencie. Wysokie osiągi to Laufenn S FIT EQ, opona turystyczna to Laufenn G FIT EQ i przeznaczona dla samochodów dostawczych – Laufenn X FIT VAN. Trzy nowe produkty na lato […]

Dwie nowe opony od firmy Hankook
Dwie nowe opony od firmy Hankook

Firma Hankook rozszerza swoją ofertę opon zimowych Ultra High Performance. Pojawiły się nowe rozmiary między innymi w serii Winter i*cept evo – oponach umożliwiających jazdę z prędkością do 270 km/h. W serii Winter i*cept evo² pojawiły się nowe rozmiary dla samochodów sportowych oraz samochodów typu SUV, a także, po raz pierwszy, opony w wersji SEALGUARD®. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 maja 2016, 12:03 0 0

Niegdys niszowe opony, dziś jeden z lepszych producentów opon w dobrej cenie. Za Hankooki nie zapłacimy wiele a jakość wykonania i współczynnik głośności jest bardzo zadowalający. Miejmy nadzieję, że cenowo pozostaną na tak wysokim poziomie.

Odpowiedz