RAICAM – klocki, szczęki hamulcowe. Jakość OE na rynku aftermarket. Wyłącznie w Fota!

, 10 maja 2016, 12:56

Z początkiem maja 2016 r. firma Fota – wyłączny dystrybutor produktów marki RAICAM w Polsce – znacznie poszerzyła ofertę klocków i szczęk hamulcowych tego europejskiego producenta.

Wszystkie referencje RAICAM widoczne są tak w katalogu elektronicznym Fota jak i katalogu on-line i posiadają krosy oraz numery OE na czołowych producentów tego asortymentu.

O firmie RAICAM

Firma RAICAM jest jednym z czołowych europejskich producentów materiałów ciernych mających swoje zastosowanie w samochodach osobowych i dostawczych.

RAICAM posiada własny dział badań i rozwoju w tym doświadczonych pracowników zapewniających pomoc techniczną i inicjujących  innowacyjne rozwiązania. Zespoły wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów w dobie stale rozwijającej się technologii motoryzacyjnej, poprawiają i usprawniają rozwiązania niezbędne do poprawy jakość skuteczności hamowania na drodze.

Produkty RAICAM projektuje się i wytwarza z użyciem innowacyjnych technologii gwarantujących jakość nawet najbardziej wymagającym klientom. Będąc wiodącym dostawcą zaawansowanych technologii producent zapewnił sobie silną pozycję głównego dostawcy i partnera światowego przemysłu motoryzacyjnego.

Komponenty dostarczane producentom OE, jak i na rynek wtórny są w pełni dostosowane do wymogów branży, ale też potrzeb klientów. Przeznaczone są do montażu w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w pojazdach wyścigowych dla czołowych producentów w Europie w tym  do wybranych modeli Forda i Fiata, Lancia, Jeep czy Opla

Wysoki poziom jakości produktów RAICAM jest zatem obecny tak na rynku OE jak i aftermarket co oznacza, że każdy użytkownik końcowy ma zagwarantowaną tą samą jakość produktu.

Z uwagi na duży nacisk jaki firma kładzie na jakość swoich wyrobów kluczowymi elementami ich oceny są: osiągi, bezpieczeństwo, zużycie tarcz i klocków, wygoda, oraz oddziaływanie na środowisko.

Osiągi

Poziom współczynnika tarcia produktów RAICAM jest porównywalny do poziomów głównych części oryginalnych. Tworząc swoje produkty skupia się na uzyskaniu bardzo stabilnego współczynnika tarcia dla szerokiego zakresu oddziaływań, np. temperatury, prędkości, nacisku i środowiska. Matryce materiałów ciernych tworzy się i testuje zgodnie z wymaganiami klientów, zwracając szczególną uwagę na potrzeby producentów pojazdów. Projektowanie i optymalizacja procesów przeprowadzane są z użyciem podejścia DOE (projektowania eksperymentów) i wielowariantowej analizy danych.

Bezpieczeństwo

Dzięki zastosowaniu nowych technologii produkcyjnych oraz wielu ulepszeniom materiałów produkty firmy RAICAM zapewniają stały poziom hamowania w każdych warunkach prędkości i temperatury. Materiały nie wykazują niebezpiecznego zanikania w przypadku wielokrotnego hamowania.

Zużycie tarcz i klocków

Zastosowanie specjalnych surowców pozwala na uzyskanie niskiego zużycia płytek ciernych i wirnika, zapewniając długie przebiegi i niskie zanieczyszczenie środowiska. Niskie poziomy zużycia i zanieczyszczenia zapewniają długi okres użytkowania płytek hamulcowych, okładzin szczęk, klocków i bębnów hamulcowych.

Wygoda

Firma RAICAM zwraca szczególną uwagę na tworzenie materiałów ciernych gwarantujących bardzo niski poziom hałasu i drgań, mający zapewnić maksymalny komfort kierowcy. Stoiska prób i pojazdy próbne są wyposażone w urządzenia monitorujące wszystkie parametry hamowania i dźwięku w każdych warunkach środowiskowych, m.in. w przypadku działania kierowcy pod wpływem emocji.

Każdy produkt jest optymalizowany, aby zapewnić najlepszą konfigurację skosów, szczelin i rodzaju ochrony przeciwhałasowej.

Wpływ na środowisko

Każdy produkt RAICAM tworzy się poświęcając dużą uwagę oddziaływaniu na środowisko, dzięki czemu wszystkie zastosowane surowce są zgodne z obowiązującymi przepisami europejskimi.

Zakłady produkcyjne i znajdujące się w nich ośrodki badawczo-rozwojowe posiadają certyfikaty jakości ISO: 9001, ISO 14001 i TS16949.

Ze względu na stosowane innowacje i politykę proekologiczną w procesie produkcji Firma RAICAM została wyróżniona jako "Company of Excellence" w 2009 roku podczas szczytu G8.

Zaufanie partnerów handlowych, jak i przekonanie do jakości sprawia, że od wielu lat wyłącznym dystrybutorem produktów RAICAM w Polsce jest Fota S.A.

KLOCKI i SZCZĘKI HAMULCOWE RAICAM.
Jakość OE na rynku aftermarket – gwarancją Twojego bezpieczeństwa!
Sprawdź ofertę w Fota!

Promocja RAICAM

Od 9 maja trwa w sieci sprzedaży Fota promocja klocków i szczęk hamulcowych RAICAM. Za zakupy o odpowiedniej wartości można otrzymać T-shirt, bluzę lub kombinezon sygnowany logo producenta.

Kliknij po więcej informacji na temat promocji

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 maja 2016, 9:05 0 0

idą jak burza !!!

Odpowiedz

Adam T., 14 maja 2016, 14:05 0 0

Osobówki z małymi silnikami !? nic nadzwyczajnego .ile maja mieszanek ? OE ściema !! nie znalazłem w Fordzie ani Fiacie czy Lancii takich klocków a o Tirach nie wspomnę !!! co to za wiodący dostawca zaawansowanych technologii ?? jakich technologii ??? co to za Technologie ?? co za bzdura !!!

Odpowiedz

atib, 22 września 2016, 14:40 0 0

Bzdura??? Co wy ludzie piszecie. Bardzo dobre klocki, oczywiście w swoim przedziale cenowym. Nie ma co porównywac z ATE, TRW czy TEXTAR, ale naprawdę dobre klocki. O niebo lepsze niż wielce reklamowany BRECK...

Odpowiedz