Hankook przedłuża współpracę z organizatorem wyścigu

, 9 maja 2016, 10:36

Organizator i właściciel praw do DTM – firma ITR oraz producent opon Hankook ogłosili dzisiaj przedłużenie kontraktu o kolejne trzy lata na okres od 2017 do 2019 roku. Obydwie strony podpisały stosowną umowę partnerską przed weekendem rozpoczynającym sezon 2016 w Hockenheim. Przedwczesne przedłużenie umowy z DTM jest efektem zarówno dotychczasowej, udanej współpracy, jak też wyrazem zaufania w nowoczesne technologie wprowadzane do opon Hankook w przyszłości.

Hankook i DTM oficjalnie przedłużają o kolejne trzy lata trwającą od 2011 roku, udaną współpracę. Stosowna umowa została oficjalnie podpisana dzisiaj, bezpośrednio po zakończeniu międzynarodowej konferencji prasowej DTM z okazji otwarcia sezonu na torze Hockenheimring. W rezultacie Hankook będzie przez kolejne 3 lata dostarczał swoje, wyścigowe opony typu Ventus Race DTM o parametrach klasy Premium trzem producentom samochodów: Audi, BMW i Mercedes-Benz.

„Oparta na zaufaniu współpraca z firmą Hankook oraz efektywność i technologia ich opon, już teraz skłoniły nas do przedłużenia naszej partnerskiej współpracy. Ze względu na postępującą internacjonalizację oraz przyszłe przepisy techniczne, znany nam od dawna profesjonalizm w wydaniu naszego dostawcy opon – firmy Hankook, jest warunkiem nadrzędnym”, mówi Hans Werner Aufrecht, prezes zarządu ITR e.V., stowarzyszenia posiadającego prawa do DTM i dbającego o pozycję DTM na rynku.

Podczas składania podpisu w Hockenheim, szef Hankook na Europę, Ho-Youl-Pae wyjaśnił: „DTM to seria wyścigowa ciesząca się z całą pewnością największym powodzeniem na arenie międzynarodowej. Dzięki bezpośredniemu współudziałowi trzech producentów samochodów klasy Premium: Audi, BMW i Mercedes Benz, mamy do czynienia z kumulacją usług na najwyższym poziomie, niespotykaną nigdzie indziej w branży sportów motorowych Jesteśmy dumni z faktu, iż DTM chce od 2017 roku rozpocząć nowy etap właśnie z nami jako wyłącznym producentem opon. Chcemy pokazać, że jesteśmy godni zaufania, jakim nas obdarzono.”

Tę radość podzielają również szefowie zespołów współpracujących producentów samochodów. Dieter Gass, kierownik DTM Audi Sport, chwalił wieloletniego partnera DTM w zakresie dostaw opon: „Jesteśmy w pełni zadowoleni z parametrów opon Hankook. Jakość opon wyścigowych utrzymywana jest niezmiennie na wysokim poziomie.” Jens Marquardt, dyrektor ds. sportów motorowych w BMW: „Ciągłość i stabilność to ważne czynniki dla tak wysokiej klasy serii wyścigowych jak DTM. To dobra wiadomość, że Hankook pozostaje z nami na pokładzie. W każdej serii, w której najlepsi piloci samochodów turystycznych na świecie, runda po rundzie dochodzą do granic swojej wytrzymałości, także opony wystawiane są na największą próbę.

Dlatego tak ważne jest to, by wypracować jak najlepszy kompromis między parametrami a trwałością opony. Aby go osiągnąć, dostawca opon i nasi inżynierowie muszą być w stałym kontakcie. Właśnie to definiuje naszą współpracę z firmą Hankook.” Szef zespołu Mercedes-AMG DTM Ulrich Fritz jest również zachwycony oponami: „DTM to pod względem technicznym ambitna seria wyścigowa. Dlatego niezawodny dostawca opon jest tak ważny. Współpraca z firmą Hankook układa się pomyślnie już od ponad pięciu lat. Cieszymy się zatem, że umowa została przedłużona.”

Producent opon od 1992 roku udziela się aktywnie na międzynarodowej arenie sportów motorowych i angażuje się w Europie w międzynarodowe zawody na torach, m.in. w ramach DTM, FIA, Formuły 3, Mistrzostw Europy, wyścigów 24 H Endurance Races, a także w serie TCR w Niemczech, we Włoszech i w Portugalii oraz różnego rodzaju zawody Formuły 4.

Z perspektywy nowo podpisanej umowy Manfred Sandbichler, dyrektor Hankook ds. sportów motorowych w Europie, wyjaśnia: „DTM to jedna z najpopularniejszych serii sportów motorowych na świecie. Co roku przyciąga na trasy setki tysięcy widzów i transmitowana jest przez telewizję w ponad 175 krajach. Przedłużenie umowy DTM z firmą Hankook postrzegamy jako wydarzenie całkowicie pozytywne, które kieruje uwagę opinii publicznej na nasze doświadczenie technologiczne, jakim od ponad 20 lat dysponujemy dostarczając opony na potrzeby sportów wyścigowych.”

Ogłoszone dzisiaj rozpoczęcie sezonu DTM 2016 zacznie się tradycyjnie na torze Hockenheim o długości 4,574 km, na którym historia sukcesu opon Hankook wzrośnie w przyszły weekend do 60 wyścigów w ramach DTM: w dotychczasowych 58 wyścigach DTM opony Ventus Race DTM pokazywały zawsze swoje najlepsze oblicze. Również w najtrudniejszych warunkach opony Hankook były gwarancją doskonałych parametrów oraz potwierdzały wysoką jakość i bezpieczeństwo. 

Dowiedz się więcej

Nowa marka opon letnich na europejskim rynku
Nowa marka opon letnich na europejskim rynku

Producent opon Hankook stworzył nową markę Laufenn. Dostępny w ramach marki asortyment opon letnich obejmuje trzy wzory bieżników, z których każdy dostępny jest w innym segmencie. Wysokie osiągi to Laufenn S FIT EQ, opona turystyczna to Laufenn G FIT EQ i przeznaczona dla samochodów dostawczych – Laufenn X FIT VAN. Trzy nowe produkty na lato […]

Wiemy, jakie opony będą montowane seryjnie w limuzynie BMW
Wiemy, jakie opony będą montowane seryjnie w limuzynie BMW

Najnowsze modele luksusowych limuzyn monachijskiego producenta będą zjeżdżać z linii montażowej m.in. na ogumieniu firmy Hankook. Wysokiej klasy sztandarowe opony Ventus S1 evo2 typu runflat marki Hankook będą montowane w specjalnej wersji 245/50 R 18 Y *RSC (ang. Runflat Safety Component) w połączeniu z oponami w rozmiarze 245/45 R19 Y*RSC dla przedniej osi i 275/40 […]

Hankook z nowymi oponami na lato
Hankook z nowymi oponami na lato

Firma Hankook już po raz 12 będzie prezentować swoje produkty na ogólnoświatowych targach „Reifen” w Essen. Stoisko na targach wpisuje się w strategię firmy czyli stałą obecności producenta opon na rynku europejskim. W hali 3, stoisko 3A34 na odwiedzających będzie czekać m.in. flagowy produkt marki Hankook, czyli komfortowe opony klasy Premium Ventus Prime3, które w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!